خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
دوقلوهای به هم چسبیده نیکشهری

سلامت آنلاین- رئیس بیمارستان ایران ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: دوقلوهای نیکشهری که بتازگی با چسبندگی در ناحیه سینه و شکم به دنیا آمده بودند، دقایقی قبل فوت کردند.به گزارش سلامت آنلاین، فرهاد دادگر اظهار داشت: این دوقلوها حاصل دومین زایمان طبیعی مادر نیکشهری در تاریخ ۲۳ تیر امسال در بیمارستان ۲۲ بهمن نیکشهر بودند.
وی افزود: مادر به همراه نوزادها برای ادامه درمان و ویزیت متخصص کودکان و نوزادان به بیمارستان ایران ایرانشهر منتقل شده بود اما این دوقلوها دقایقی قبل به دلیل نبود امکانات پزشکی پیشرفته فوت کردند.
رئیس بیمارستان ایران ایرانشهر گفت: یکی از قل ها دچار ترشحات صفراوی شده بود و باید برای ویزیت فوق تخصص نوزادان و فوق تخصص جراحی کودکان به مرکز مجهزتر اعزام می شد.
دادگر اظهار داشت: با وجود پیگیری های لازم برای اعزام نوزادان متأسفانه به دلیل پذیرش نکردن مراکز بالاتر، این ۲ نوزاد جان خود را از دست دادند.
رئیس بیمارستان ۲۲ بهمن نیکشهر چند روز قبل گفت: این دوقلوها از لحاظ جسمانی هیچ گونه مشکلی ندارند و تنها مشکل آنان بهم چسپیدگی از ناحیه شکم و سینه است.
دکتر قوام الدین اشرفی زاده اظهار داشت: با توجه به اینکه این نوزادان سالم هستند و تمام اعضای آنها به طور جداگانه کامل است با جراحی پیچیده مشکل به هم چسبیدگی آنان برطرف می شود.
با این حال وی افزود: متاسفانه بیمارستان های مجهز کشور از جمله بیمارستان زاهدان، تهران، مشهد، شیراز و کرمان تا کنون این نوزادهای بهم چسپیده را پذیرش نکردند. دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر با این بیمارستان ها مکاتبه انجام داده که تا کنون نتیجه بخش نبوده است. (ایرنا)

لینک کوتاه: betanews.ir/n/818668

خبر فوق مربوط به رسانه سلامت آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم