ایران آنتیک

تاریخ دریافت خبر:
ویار و پسرش در عملیات غافلگیرکننده پلیس امنیت ملی بازداشت شده و به محل بازداشت موقت دادستانی مرکزی مادرید منتقل شدند. به گزارش وانانیوز، ویار و پسرش در حالی که در کمپ تیم‌های ملی فدراسیون فوتبال اسپانیا حضور داشتند ناگهان با ورود نیروهای امنیتی اسپانیا مواجه شده و هر دو بازداشت شدند. این دو متهم سکوت اختیار کرده و برای داشتن وکیل از پلیس درخواست توقف بازداشت داشتند اما حکم بازداشت این دو از سوی FBI و نیروهای امنیتی مستقل اتحادیه اروپا صادر شده و لازم الاجرا است.

آنخل ماریا ویار و گورخا ویار اکنون به اتهام پولشویی و فساد مالی و همکاری با مجرمان پرونده مالی فیفا و یوفا بازداشت هستند.

قاضی سانتیاگو پدراس دستور نهایی این بازداشت امنیتی را صادر کرده و برای دستگاه قضایی اسپانیا حکم فساد مالی ریاست فدراسیون فوتبال اسپانیا محرز شده است.

واحد عملیاتی مرکزی گارد ملی اسپانیا وظیفه اجرای این عملیات بازداشت و انتقال متهم را بر عهده داشته و دستور پلیس سلطنتی در این میان مبنی بر عدم بازداشت، مورد پذیرش دستگاه قضایی قرار نگرفته است.

از سال 2009 تا کنون معاملات مالی مبهم و شبیه به پولشویی در شرکت‌هایی که پسر ریاست فدراسیون فوتبال اسپانیا در آن عضویت داشته و یا مدیر کل آنها بوده به چشم می‌خورد.

به نظر می‌رسد حداقل دو و نیم میلیون یورو در معاملات مالی ویار و خانواده او بدون فاکتور و سند حسابداری است.

انتهای پیام/ا

منبع: فارس نیوز

در همین رابطه بخوانید