کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
img

رییس جمهور روحانی در صفحه اینستاگرام خود به مناسبت ۲۷ تیرماه سالگرد پذیرش قطعنامه ۵۹۸، قستمی از سخنرانی آیت‌الله هاشمی در دیدار با رزمندگان دفاع مقدس را تحت عنوان “ناشنیده‌های آیت‌الله هاشمی(ره)” منتشر کرد.

به گزارش خبرآنلاین، حسن روحانی در اینستاگرام خود از قول آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نوشت: «اتمام جنگ از افتخارات من و آقای روحانی است. چند ماه بعد از پایان جنگ، امام [خمینی] به من گفتند که آن جام ابتدا برای من تلخ بود اما امروز خیلی شیرین شده است.

۲۷ تیرماه سالگرد پذیرش قطعنامه_۵۹۸

#پایان_جنگ #صلح #تصمیم_شجاعانه #بصیرت_هاشمی #هاشمی_رفسنجانی #امیر_بزرگ»

متن کامل این بخش از سخنرانی آیت‌الله هاشمی به شرح زیر است؛

در داخل هم هنوز برخی می خواهند از جنگ حرف بزنند که آن حقیقت جنگ را بازگو نمی کنند. چیزهایی دیگری می‌بافند و به تاریخ تحویل می دهند؛ اما هنوز میلیون ها شاهد مثل شما هست که نمی گذارد حقیقت گم شود. اتفاقا وقتی شما از جام زهر و من و آقای روحانی و این مسائل حرف می‌زنید؛ اتفاقا این افتخار ما است. ما این کار را کردیم که جنگ تمام شود بچه های ما مثل برگ خزان می ریختند روی زمین؛ اگر یکی از آن بمب ها به جای حلبچه در تبریز می خورد چه اتفاقی می‌افتاد. خود امام دو سه ماه بعد از اتمام جنگ به من فرمودند: آن روز جام زهر تلخ بود برای من اما امروز خیلی شیرین شده است.

انتهای پیام

کلمات کلیدی: آیت الله هاشمی - حسن روحانی - دفاع مقدس

لینک کوتاه: betanews.ir/n/818637

خبر فوق مربوط به رسانه انصاف می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم