کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
وزیر امور خارجه اردن نسبت به تبعات ادامه تنش در مسجدالاقصی هشدار داد.

به گزارش انتخاب، به نقل از خبرگزاری "بترا" اردن، ایمن صفدی، وزیر امور خارجه اردن طی دیدارش با هیات ژاپنی نسبت به عواقب ادامه این وضعیت هشدار داد.

وی بر ضرورت اقدامات فوری جهت بازگرداندن آرامش به قدس شریف و احترام گذاشتن به شرایط قانونی و تاریخی موجود در اماکن مقدس تاکید کرد.

الصفدی، در اظهارات روز دوشنبه بر ضرورت بازگشایی فوری مسجدالاقصی توسط اسرائیل تاکید کرد.

وی همچنین بر ادامه ارتباطات و تماس‌های گسترده اردن به رهبری ملک عبدالله دوم، پادشاه این کشور به خاطر بازگشایی مسجدالاقصی و توقف تنش و در نتیجه نابودی بحران در مکان مقدس قدس شریف و مسجدالاقصی تاکید کرد.

وزیر امور خارجه اردن با اشاره به موضع کشورش بر ندادن فرصت به هر گروه جهت از بین بردن امنیت و بی‌ثباتی و افزایش خشونت و افراطی‌گری تاکید کرد.

وی همچنین بر ضرورت پایان دادن به تحریم‌های سیاسی در روندی صلح‌آمیز و تلاش‌های صورت گرفته جهت انجام مذاکرات جدی و کارآمد به منظور حل درگیری فلسطین و اسرائیل براساس راه حل دوکشوری تاکید کرد.

ایمن صفدی همچنین بر موضع کشورش در محکوم کردن خشونت و نپذیرفتن آن، محکوم کردن اشغالگری،‌ ظلم و کینه تاکید کرد.

وی افزود: ایجاد کشور مستقل فلسطین در مرزهای چهارم ژوئن 1967 میلادی به پایتختی قدس شرقی صلح در منطقه را محقق خواهد کرد و به طور ریشه‌ای در ناکام گذاشتن برنامه‌های افراط گری و تروریسم سهیم خواهد بود.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/818627

خبر فوق مربوط به رسانه انتخاب می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم