خرید کتاب سکه طلا

تاریخ دریافت خبر:

نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی یک فوریت طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه آمریکا را تصویب کردند که باعث طنین انداز شدن شعار «مرگ بر آمریکا» در صحن علنی مجلس شد.

به گزارش تهران نیوز ، لحظاتی قبل طرح یک فوریتی «مقابله با اقدامات ماجراجویانه آمریکا» در صحن علنی مجلس به رای‌گیری گذاشته شد که از نمایندگان موافق و مخالف درخواست شد تا علت موافقت یا مخالفت خود را اعلام کنند.

این گزارش حاکی است، صدا زدن نام حسینعلی حاجی‌دلیگانی به عنوان مخالف اول این طرح باعث برانگیخته شدن تعجب همگان شد چرا که حاجی، نماینده شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی همواره یکی از منتقدان سرسخت برجام و دولت آمریکا بوده است.

حاجی‌دلیگانی سخنرانی‌اش را آغاز و عنوان کرد: من وسایر نمایندگان مخالف نیز با تصویب این طرح موافق هستیم اما مخالفت خود را از این جهت اعلام می‌داریم که خواهان برخوردهای بیشتر و محکم تر با دولت آمریکا هستیم.

وی هم‌چنین ادامه داد: آمریکا مورد اعتماد ما نیست و باید پاسخی کوبنده به اقدامات ماجراجویانه آن‌ها در حوادث مننطقه دهیم. آن‌ها دم از حقوق بشر و مخالفت با تروریست می‌زنند در حالی که خودشان اصلی‌ترین حامی تروریست هستند.

شایان ذکر است، یک فوریت لایحه «مقابله با اقدامات ماجراجویانه آمریکا» پس از اظهارات نمایندگان به رای‌گیری گذاشته و با ۲۱۳ رای موافق، ۶ رای مخالف و ۱ رای ممتنع از مجموع ۲۳۰ نماینده حاضر در صحن مجلس به تصویب رسید.

گفتنی است، هنگام رای‌گیری سیستم‌های برخی از نمایندگان دچار مشکل و نقص فنی شد که نمایندگان موافقت خود با این لایحه را به صورت مکتوب به رئیس مجلس تحویل دادند.

سر دادن شعار «مرگ بر آمریگا» توسط نمایندگان مجلس در صحن علنی مجلس نیز از دیگر نکات جالب تصویب این لایحه بود که بیانگر موافقت قلبی وکلای ملت با لایحه «مقابله با اقدامات ماجراجویانه آمریکا» بود.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان پس از تصویب این طرح گفت: علی‌رغم اینکه نمایندگان احزاب مختلف در مجلس حضور دارند اما این لایحه با قاطعیت هر چه تمام تصویب شد و اعلام می کنم که در مبارزه با آمریکا همه یکدل و یکصدا هستیم.

انتهای متن/*