کتاب سکه های ماشینی قاجار

مصرف آب سمیرم سه برابر میانگین کشوری است

تاریخ دریافت خبر:
abbasi1محمد علی عباسی سرانه مصرف آب شهروندان سمیرمی را حدود سه برابر میانگین کشور اعلام کرد.

به گزارش صاحب نیوز؛ مدیر امور آبفا سمیرم اظهار کرد: با توجه به سرمایه گذاری های انجام شده در بخش تامین آب و ادامه خشکسالی ها خوشبختانه در وضعیت نسبتاً خوبی در این بخش قرار داریم.

محمد علی عباسی عمده تامین آب شهر سمیرم را از چشمه های روستای حسین آباد بخش وردشت عنوان کرد و افزود: آب شرب سمیرم با هزینه سنگین دو ایستگاه پمپاژ پس از ۴۵ کیلومتر به شهر سمیرم می رسد.

وی مصرف سرانه آب شهروندان سمیرمی را نگران کننده دانست و تصریح کرد: سرانه مصرف آب در سمیرم سه برابر متوسط مصرف جهانی و ۲۰ درصد بیشتر از میانگین کشوری است.

عباسی خاطرنشان کرد: مصرف آب شهروندان سمیرمی بسیار نگران کننده است و دقت در مصرف آب و صرفه جویی برای گذر از بحران آب امروز یک امر ضروری است.

وی همکاری و رعایت الگوی مصرف آب شهروندان سمیرمی را راهی برای عدم جیره بندی آب خواند و گفت: با اطلاع رسانی در مورد افرادی که مصرف بالا یا احمتالا سو استفاده دارند می توان شرایط را به خوبی مدیریت کرد.

مدیر آبفا سمیرم اذعان کرد: استفاده از شیرآلات اهرمی با سر شیر و لوازم کاهنده می تواند تا ۴۰ درصد مصرف آب را کاهش داده و به بحران آب کمک کند.

وی خواستار عدم استفاده از آب شرب برای شستشوی حیاط، معابر و آبیاری فضای سبز شد و تاکید کرد: برای گذر از بحران آب نیاز است با صرفه جویی در مصرف شرب به حفظ حرمت آب بپردازیم.

عباسی گفت: شهروندان در صورت مشاهده موارد مشکوک مصرف یا شکستگی لوله های آب هرچه سریعتر در راستای اطلاع رسانی و جلوگیری از هدر رفت و اصراف آب با تلفن ۱۲۲ تماس بگیرند.

انتهای پیام/سمیرم خبر/ گ.ف