خرید کتاب سکه طلا

اگر خودرو Tesla Model S دهان داشت!

تاریخ دریافت خبر:

طراحی خودروها تداعی کننده وسیله ای شبیه روبات بوده است که اجزایی شبیه انسان دارد. اگر بیشتر به ماشین ها دقت کنید، چشم و دهان را به راحتی در همه آنها می بینید. شاید هم چیزهای دیگر مانند گوش و …!

طراحی قسمت های مختلف بدنه خودروها از مدل های واقعی تبیعیت می کند. مخصوصا خودروهای امروزی که در طراحی خود تلاش زیادی به ایجاد شباهت در آنها با رفتار و حرکات حیوانات دارند. بخصوص جلوی خودرو، شباهت زیادی به صورت دارد. چشم ها معمولا در چراغ های ماشین خلاصه می شود و دهان را در پنل جلوی رادیاتور می توان دید. ترکیب این دو در طراحی می تواند آنرا به انسان و حیوان از هر نوع و قومیت و تنوع و حتی شخصیت، تشبیه کند.

اگر خودرو Tesla Model S دهان داشت!
اگر خودرو Tesla Model S دهان داشت!

معمولا خودروهایی که صورت خندانی دارند، خودروهای خانواده هستند و صورت های خشن معمولا مخصوص خودروهای اسپرت و لوکس هستند. به همین دلیل وقتی Tesla Model S تصمیم گرفت که پنل جلوی رادیاتور را بردارد، انگار که خودرویی بدون دهان طراحی کرده است!

Steel Drake که یکی از طراحان برتر خودروهای لوکس و گرانقیمت است، طرحی برای تسلا زده است که دهان را به تسلا مدل اس بر می گرداند! به آن Tesla Model SD می گوید.

اگر خودرو Tesla Model S دهان داشت!
اگر خودرو Tesla Model S دهان داشت!

طرحی که تصاویر آن را می بینید مانند قبل به آن دهان اضافه شده! مجددا طرحی جذاب برای پنل جلوی رادیاتور زده است. چهره ای خندان که به ظاهر سبیل هم دارد! البته در طرحی که می بینید Steel Drake به چشم ها هم دست زده است. چراغ های تسلا مدل اس دی، تغییراتی نسبت به مدل اس داشته تا همخوانی بهتری با پنل جلو داشته باشد.

طرح روی دهان برای ایجاد هیجان و تحرک، به امواج هوایی شباهت دارد. به علاوه اینکه بسته به وضعیت و حالت خودرو خودران تسلا، می توان رنگ و نور آنرا تغییر داد.

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی برسام دنبال کنید.