کتاب سکه های ماشینی قاجار
تاریخ دریافت خبر:
معاون دفتر مبارزه با بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی ایران با بیان این که بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت، تا پایان هفته قبل ۸۰ مورد ابتلا به تب کریمه کنگو در ایران و ۵ مورد مرگ بر اثر داشتیم افزود:مردم از مراکز معتبر گوشت خود را تهیه کنند.
شعارسال: معاون دفتر مبارزه با بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی ایران با بیان این که بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت، تا پایان هفته قبل ۸۰ مورد ابتلا به تب کریمه کنگو در ایران و ۵ مورد مرگ بر اثر داشتیم افزود:مردم از مراکز معتبر گوشت خود را تهیه کنند.

معاون دفتر مبارزه با بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی ایران گفت: بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت، تا پایان هفته قبل ۸۰ مورد ابتلا به تب کریمه کنگو در ایران و ۵ مورد مرگ بر اثر این بیماری تایید شده‌است.

او تاکید کرد: "امکان انتقال این بیماری از طریق مصرف گوشت مورد تایید سازمان دامپزشکی در قصابی‌ها وجود ندارد چرا که همه لاشه‌های دامی پس از کشتار به مدت ۲۴ ساعت در فضایی به نام پیش‌سردخانه قرار می‌گیرند که دمایی حدود دو تا بیش از چهار درجه دارد و در این دما اگر ویروسی در لاشه کشتارشده وجود داشته باشد به دلیل اسیدی شدن PH آن، از بین خواهد رفت."

معاون دفتر مبارزه با بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی افزود: "مردم در صورت تهیه گوشت مورد نیاز از مراکز معتبر هیچ نگرانی از نظر انتقال بیماری تب کریمه کنگو نداشته باشند چرا که تنها راه انتقال ویروس این بیماری از طریق انتقال خونی به اثبات رسیده است."

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت خبری تحلیلی مرور نیوز، تاریخ انتشار: 25 تیر 1396، کدخبر: ۵۲۳۸۰ ، www.moroornews.com

لینک کوتاه: betanews.ir/n/818495

خبر فوق مربوط به رسانه شعار سال می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم