ایران آنتیک

تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری فارس: ادامه کاهش ارزش پوند با از سرگیری مذاکرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا

رویترز اعلام کرد:پس از آنکه عرضه بالای دلار در بازار به افزایش ارزش پوند انگلیس منجر شد از سرگیری مذاکرات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا باز هم پوند را کاهشی کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، طی هفته گذشته و در طول موج فروش دلار در بازار ارزش پوند انگلیس به بالاترین میزان در 10 ماه گذشته افزایش یافت.

اما با آغاز مجدد مذاکرات مقامات انگلیسی با اتحادیه اروپا در راستای خروج این کشور از اتحادیه ارزش پوند انگلیس باز هم روند نزولی را در پیش گرفت. روز گذشته ارزش پوند استرلینگ به زیر 1.31 دلار رسید.

آغاز مذاکرات چهار روزه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در بروکسل باعث شده است که کارگزاران ارزی بازار جهانی نسبت به نتایج این مذاکرات با حساسیت بالایی هوشیار باشند.

در معاملات روز جمعه ارزش پوند با افزایش 2 درصدی به 1.3113 دلار رسید که بالاترین میزان از ماه سپتامبر سال گذشته تاکنون محسوب می شود. علت بروز موج فروش دلار در بازار ارز جهانی انتشار آمار ضعیف خرده فروشی و تورم در آمریکا بوده است که تداوم روند افزایش نرخ بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا را در هاله ای از ابهام قرار داده است اما پوند انگلیس هفته را با کاهش ارزش شروع کرد و عملاً به 1.3089 دلار رسید.

انتهای پیام/

در همین رابطه بخوانید