کتاب سکه های ماشینی قاجار

تاریخ دریافت خبر:
کنسرت مشترک ایران و لهستان برگزار می شود/ اجرای آثاری از شوبرت

قطعاتی از شوبرت و برامس در کنسرت موسیقی کلاسیک دونوازی ویولن و پیانو سه‌شنبه سوم مردادماه در فرهنگسرای نیاوران اجرا می شود.

به گزارش مرور نیوز، کنسرت موسیقی کلاسیک دونوازی ویولن و پیانو هنرمندان کشورهای ایران و لهستان ساعت 21 روز سه شنبه سوم مردادماه در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار می شود. در این کنسرت سروش زالی نوازنده پیانو از ایران و کاتاژینا فینر نوازنده ویولن از کشور لهستان سه سونات برای ویولن و پیانو، op. 137 اثر فرانتس شوبرت، سونات برای ویولن و پیانو شماره ۳، op. 108 اثر یوهانس برامس را اجرا می کنند.

کاتاژینا فینر لیسانس خود را در رشته نوازندگی ویولن از آکادمی موسیقی ملی چایکوفسکی اوکراین دریافت کرده و تحصیلات تکمیلی اش را تحت نظر پروفسور بوگادار کاتارویچ از همین آکادمی با موفقت به اتمام رسانده است. وی در ادامه فعالیت های موسیقی خود و در آکادمی موسیقی کراکوف لهستان با کار روی رساله دکترای خود با راهنمایی پروفسور لاپینسکی در سال 2017 موفق به دریافت مدرک دکتری خود از این آکادمی شد.

فینر در سال 2007 برنده جایزه نخست مسابقه موسیقی بین المللی «هنر قرن بیستم» در کیف شد. وی در همان سال توفیق یافت تا با کوارتت خود دومین جایزه خود را در مسابقه موسیقی بین المللی ورزلِ اوکراین به دست آورد. اجرا در بخش ویژه فستیوال از کلاسیک تا معاصر در سال 1386 در سالن رودکی و کنسرت «شب های موسیقی کلاسیک» با همراهی سروش زالی از اجراهای این دو نوازنده در ایران است.