ایران آنتیک

تاریخ دریافت خبر:
resized_1439186_616آراسته گفت: زمین اختصاص داده شده به مساحت ۴۰ هکتار در جاده فولاد قرار گرفته است که برای احداث نیروگاه خورشیدی ۲۵ مگاواتی تولید برق در آران و بیدگل واگذار می شود.

به گزارش صاحب نیوز؛ رئیس اداره راه و شهرسازی آران و بیدگل صبح امروز در گفتگویی با اشاره به سخنان هفته گذشته امام جمعه شهرستان و توصیه به استفاده از ظرفیت انرژی خورشیدی برای تامین انرژی و برق در آران و بیدگل اظهار کرد: با توجه به تاکید امام جمعه و مسئولان شهرستان برای تاسیس نیروگاه خورشیدی با پیگیری های اداره راه و شهرسازی یک قطعه زمین برای احداث نیروگاه اختصاص داده شد.

مجتبی آراسته با بیان این که کلیات طرح احداث نیروگاه خورشیدی و واگذاری زمین در کمیسیون امور زیربنایی استانداری به تصویب رسیده است اضافه کرد: زمین اختصاص داده شده به مساحت ۴۰ هکتار در جاده فولاد قرار گرفته است که برای احداث نیروگاه خورشیدی ۲۵ مگاواتی تولید برق در آران و بیدگل واگذار می شود.

وی با ابراز رضایت از سرعت و جریان سپری شدن مراحل قانونی واگذاری تصریح کرد: واگذاری با هدف بهره گیری از انرژی خورشیدی خدادادی در منطقه و به درخواست  سرمایه گذار در مرحله اجرا و گذراندن مراحل قانونی قرار دارد و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

آراسته از شرکت تعاونی ابریشم نگار پارس به عنوان سرمایه گذار طرح نام برد و گفت: ارزآوری از کشورهای آلمان و ایتالیا در قالب باز کردن ال سی از جمله ویژگی های طرح ارائه شده است.

آران و بیدگل به طور متوسط سالانه از ۳۰۰ روز آفتابی با تابش بیش از ۱۰ ساعت بهره مند است که این شهرستان را در زمره مستعدترین مناطق ایران برای بهره برداری از انرژی خورشیدی قرار داده است.

امام جمعه آران و بیدگل هفته گذشته با انتقاد از عدم توجه مسئولان به ظرفیت انرژی خورشیدی در آران و بیدگل، آن را منبعی خدادادی خوانده و خاطرنشان کرده بود: چرا وقتی بزرگ‌ترین نعمت در شهرستان و بیش‌ترین تابش آفتاب در این منطقه کویری وجود دارد با یک برنامه ریزی درست از این منبع استفاده نمی کنیم و با تولید برق از تابش خورشید مشکل انرژی را برطرف نکنیم؟!(متن کامل خبر را اینجا بخوانید)

انتهای پیام/ خطب شکن/ گ.ف

در همین رابطه بخوانید


گزارش:

منبع خبر (صاحب نیوز) است و جستجوگر هوشمند بتانیوز هیچگونه مسئولیتی در برابر محتوای آن ندارد.

اگر به محتوای خبر «اختصاص ۴۰ هکتار زمین برای احداث نیروگاه خورشیدی در آران و بیدگل/ نیروگاه از آلمان و ایتالیا ارزآوری خواهد داشت» اعتراض دارید می توانید از طریق بخش تماس با ما گزارش کنید.