کتاب سکه های ماشینی قاجار

تاریخ دریافت خبر:
کرباسچی در آمریکا که پسر رئیس‌جمهور اتهام جاسوسی برای شوروی(روسیه) را دارد شما تعبیر «جنگ قدرت» نمی‌کنید

به گزارش «نماینده»، غلامحسین کرباسچی، دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی و از فعالان اصلاح‌طلب اخیراً در یک گفت‌وگوی تصویری با شبکه بی‌بی‌سی فارسی و با موضوع احضار حسین فریدون، برادر رئیس‌جمهور روحانی شرکت کرد.
در این گفت‌وگو که «اکبر گنجی» از چهره‌های خارج‌نشین جریان سیاسی خاص هم در آن حضور داشتند، دیالوگ‌های جالبی میان کرباسچی با اکبر گنجی و مجری بی‌بی‌سی فارسی شکل گرفت.
اکبر گنجی در این برنامه پس از توضیحات کرباسچی درباره احضار فریدون و تحقیقاتی که به منظور شفاف‌سازی پرونده از وی صورت می‌گیرد، گفت:
این بازداشت مصداق جنگ قدرت در جمهوری اسلامی و نزاع بر سر منابع کمیاب قدرت و ثروت است.
او سپس در اشاره به ماجراهایی مثل مدرک تحصیلی رئیس‌جمهور روحانی، انتقادها از قرارداد توتال و لغو سند ۲۰۳۰ گفت: اینها به جان حسن روحانی افتاده‌اند!
در ادامه برنامه و پس از اظهارات گنجی اما کرباسچی با لحن جدیدی شروع به صحبت کرد.
دبیر کل حزب کارگزاران در اشاره به حرف‌های گنجی گفت: بی‌بی‌سی و کسانی مثل آقای گنجی که مدت‌ها از ایران دور بوده‌اند، هنگامی که قوه قضائیه قصد دارد درباره یک پرونده تحقیقاتی داشته باشد، فوراً می‌گویند: جنگ قدرت!
کرباسچی افزود: اما الآن در آمریکا که پسر رئیس‌جمهور اتهام جاسوسی برای شوروی(روسیه) را دارد شما تعبیر «جنگ قدرت» نمی‌کنید...
در این هنگام مجری برنامه شروع به صحبت در میان کلام کرباسچی کرد که او واکنش نشان داد و گفت:
«گوش بده آقای... مدام نخواهید که حرف مرا قطع کنید. دوباره (تو) اومدی پشت تلویزیون؟ بگذارید صحبت بکنم. شما می‌خواهید حرف مرا لوث کنید. شما وقتی که در آمریکا مسئله‌ای پیش می‌آید نه درباره‌اش معرکه می‌گیرید، نه تبلیغات می‌کنید، نه با این و آن صحبت می‌کنید و نه بحث جنگ قدرت را مطرح می‌کنید.»
این فعال اصلاح‌طلب افزود: در آنجا می‌آیند ایمیل رقیب را به راحتی هک می‌کنند و بعد هم راحت می‌گویند این‌ها در یک نظام دموکراتیک رخ داده است. ولی وقتی در جمهوری اسلامی ایران خیلی شفاف می‌آیند، می‌گویند برادر رئیس‌جمهور، پسر فلانی و یا هر کس دیگری اگر شکایتی درباره‌اش هست، باید خیلی شفاف برود و درباره‌اش توضیح بدهد-جنجال می‌کنید-.
*اگرچه نقدهایی به برخی مواضع و رفتارهای سیاسی آقای کرباسچی وارد است اما این صحبت‌های وی قابل تحسین است.
پیش از این نیز «صادق زیباکلام» هم در یک مصاحبه با شبکه الجزیره که چند سال قبل صورت گرفت، اظهارات مهمی را در دفاع از نظام اسلامی بیان کرد. [۱]
او سپس در واکنش به انعکاس مطلوب صحبت‌هایش در دفاع از نظام اسلامی به رسانه‌ها گفته بود: «من وقتی پای نظام و تمامیت انقلاب پیش بیاید، از صدتا حزب‌الهی و انصار حزب‌الهی، انصاری‌تر و حزب‌الهی‌تر هستم».[۲]

۱_ mshrgh.ir/۱۵۰۷۴۳
۲_ http://khabarfarsi.com/n/۳۳۰۷۷۰۳