خرید کتاب سکه طلا

تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری شبستان به نقل از شبکه خبری «العالم» نمازگزاران فلسطینی در شهر بیت المقدس همراه با علما و روحانیون همچنان نماز خود را در حیاط های خارجی مسجدالاقصی اقامه می کنند.

این اقدام فلسطینیان در مخالفت با عبور از گیت های الکترونیکی که به دست صهیونیست ها مقابل ورودی های مسجدالاقصی نصب شده است، انجام می شود.

اتحادیه عرب محکوم کرد

اتحادیه عرب ضمن محکوم کردن اقدامات رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی از مقامات رژیم صهیونیستی خواسته است که اینگونه اقدامات را لغو کند.

خبرنگار العالم در ادامه گفت: شورای اتحادیه عرب که در پی حوادث اخیر مسجدالاقصی در قاهره نشست فوق العاده ای برگزار کرده است طی بیانیه ای ضمن محکوم کردن اقدامات رژیم صهیونیستی در مسجدالاقصی آن را نقض آشکار پیمان ها و قوانین بین المللی بر شمرده و از مقامات این رژیم خواسته است تا تمامی این اقدامات از جمله گیت های الکترونیکی را برچیند و برای آزادی برنامه های عبادی احترام قایل شود.

شورای اتحادیه عرب همچنین تاکید کرده است که ادامه یافتن اینگونه تلاش ها برای تغییر واقعیت تاریخی در حرم بیت المقدس به ایجاد تنش های روز افزون منجر خواهد شد و عواقب خطرناک آن شعله جنگ و فتنه دینی را در منطقه برافروخته می کند.

خبرنگار العالم در ادامه به بیانیه مشترک جنبش حماس و جهاد اسلامی در فلسطین اشاره کرد و گفت: جنبش حماس و جهاد نیز در بیانیه خود ضمن هشدار به رژیم صهیونیستی در مورد ادامه یافتن اینگونه تجاوزات، تاکید کرده اند که مسجدالاقصی خط قرمز آن ها است و هیچ گونه تعرضی علیه این مسجد را نمی پذیرند و درباره آن سکوت نیز نمی کنند.

جنبش حماس و جهاد اسلامی محکوم کرد

جنبش های حماس و جهاد اسلامی فلسطین نیز در مورد ادامه یافتن اینگونه تجاوزات رژیم صهیونیستی هشدار داده اند.

سعید حسن، خبرنگار العالم در این باره، گفت: ما از طریق گیت های الکترونیکی وارد مسجد نمی شویم.

صهیونیست ها همواره در حال برنامه ریزی برای تغییر نمادهای مسجدالاقصی هستند.

این تصمیمی است که اهالی بیت المقدس و روحانیون از زمان بازگشایی درهای مسجدالاقصی و پس از عملیات سه تن از فلسطینیان در روز جمعه گرفته اند و با برگزاری نماز جماعت در حیاط های خارجی مسجدالاقصی به مقابله با اقدامات صهیونیست ها پرداخته اند.

جنبش حماس و جهاد اسلامی فلسطین برای دفاع از مسجدالاقصی اعلام آماده باش عمومی کرده اند.

خبرنگار العالم افزود: اسماعیل هنیه؛ رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در این باره اظهار کرد: ملت فلسطین و نیروهای مقاومت به هیچ وجه اجازه نخواهند داد که رژیم صهیونیستی برنامه های خود را در فلسطین اجرا کند.

وی همچنین با اشاره به تلاش رژیم صهیونیستی در تقسیم کردن مسجدالاقصی، این اقدام را مقدمه ای برای تصرف کامل این مکان دانست.

خبرنگار العالم، افزود: آنچه که با عنوان قانون یکپارچه قدس نام گذاری شده است هدفی جز یهودی کردن این شهر مقدس ندارد.

وی امت های عربی و اسلامی را به یاری و نصرت مسجدالاقصی در شرایط حساس تاریخی حال حاضر دعوت کرد و از آنان خواست راه تصرف و تسلط بر مسجدالاقصی را به روی کسانی که این هدف را دنبال می کنند، ببندند.

روحانیون بیت المقدس محکوم کردند

این در حالی است که شیخ محمد حسین؛ مفتی بیت المقدس اعلام کرده است که دارالفتوای قدس طی حکمی اعلام کرده است که هر کس از درهای الکترونیکی وارد مسجد الاقصی شود و در آن نماز بگزارد نمازش باطل است.

دیگر روحانیون بیت المقدس نیز تاکید کرده اند که مسجد الاقصی را فقط در صورتی تحویل خواهند گرفت که تمامی اقدامات اخیر صهیونیست ها در این مسجد برچیده شود.

در همین راستا شماری از روحانیون و علمای فلسطینی و تعدادی از اعضای مجلس قانونگذاری و وزارت خانه ها ضمن برگزاری تجمعی اعتراض آمیز در نوار غزه از امت های عربی و اسلامی خواستند تا درباره خطراتی که مسجدالاقصی و بیت المقدس را در برگرفته است، هشیار بوده و در این باره مسئولیت پذیر باشند و در مقابل توطئه ها و برنامه های رژیم صهیونیستی و تجاوزات آنان بایستند.

مدیر مسجدالاقصی محکوم کرد

شیخ عمر الکسوانی؛ مدیر مسجدالاقصی در مصاحبه ای تاکید کرد: ما مسجدالاقصی را همانگونه که بوده و بدون هیچ گونه تغییری تحویل می گیریم در غیر این صورت از تحویل آن خودداری می کنیم.

مدیر مسجدالاقصی افزود: رژیم صهیونیستی مسئول تغییرات انجام شده در این مسجد است.

پایان پیام/43
ضمیمه :

در همین رابطه بخوانید