خرید سکه کلکسیونی

تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری شبستان از یاسوج، فتاح محمدی، معاون فرهنگی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد امروز ( 27 تیر ) در نشست شورای اقامه نماز با بیان اینکه سلامت جامعه در گرو معنویت و ارزش های دینی است، گفت: برای گسترش معنویت در سطح جامعه باید فرهنگ نماز و نیایش نهادینه شود.

محمدی، اظهار داشت: پرستش و عبودیت فناناپذیر، از همان ابتدای آفرینش انسان وجود داشته و نماز در دین اسلام از ارکان سیاسی و معنوی و ستون های بنیادین و معیاری برای پذیرش سایر عبادت ها تجلی پیدا کرد.

وی با بیان اینکه مسئولان فرهنگی باید از ابزارهای گوناگونی برای فرهنگ سازی فریضه نماز در سطح جامعه بهره ببرند، گفت: برای گسترش این فرهنگ باید از رسانه های جمعی پرمخاطب مانند تلویزیون، رادیو و سینما بیشتر استفاده کرد.

به گفته معاون فرهنگی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، یکی از موثرترین روش در گرایش به نماز، پرورش ریشه های فطری آن است که پرداختن به این نیاز مقدس بر اساس آیات قرآنی و احادیث موجب اصلاح و تعالی جامعه می شود.

محمدی، ضمن تاکید بر اینکه نماز یکی از ارکان سیاسی و ستون های بنیادین دین اسلام و معیاری برای پذیرش سایر عبادت هاست، گفت: امیدواریم مسئولان با اجرای هرچه بهتر برنامه های فرهنگی و مذهبی در راستای نهادینه کردن فریضه نماز گام بردارند.

معاون فرهنگی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، گفت: باید راه شناخت نماز و سوق دادن جوانان به فریضه نماز را در دستور کار داشته باشیم و بتوان با جذب جوانان و نوجوانان، آنها را از گزند آسیب ها در امان نگه داشت.

وی با اشاره به اینکه نماز جامعه دینی را به کمال می رساند و جوانان سالم در جامعه دینی پرورش می یابند، گفت: باید جوانان را از اسرار نماز آگاه و فرهنگ عبادت و عبودیت را با دین پژوهی آنها تقویت کرد.

محمدی، با اشاره به اینکه نقش مساجد و متولیان آن در شناساندن جایگاه نماز به جوانان و نوجوانان و داشتن یک تصور درست و معنوی از حضور در مسجد غیرقابل انکار است به تشویق جوانان در آئین های عبادی، اجتماعی و معرفی کانون های فعال مساجد تاکید کرد.

این مسئول با بیان اینکه عدم توجه به نماز می تواند اولین گام فقر معنوی در افراد و زمینه ساز بروز بسیاری از نگرانی های روحی، روانی و بی تفاوتی به مسائل مذهبی شود، گفت: انتظار می رود متولیان فرهنگی فریضه نماز را اولویت اصلی قرار داده و در جامعه نهادینه کنند.

محمدی، تاکید کرد: در جلسات مربوط به نماز ادارات و ارگان ها تعهداتی در حوزه نماز داشتند و باید تلاش در اجرای آنها به عمل آید.

وی با اعلام آمادگی حوزه استانداری در راستای سیاست های جدید ستاد اقامه نماز استان، بیان کرد: انتظار می رود همه نهادها و دستگاه ها همکاری لازم در خصوص نهادینه کردن نماز در جامعه و اجرای مصوبات این حوزه را داشته باشند.

پایان پیام/82
ضمیمه :