خرید سکه کلکسیونی

تاریخ دریافت خبر:
foladiجهانبین گفت: ۲۰ هزار و ۷۰۰ تن قطعات فولادی در شرکت های صنعتی دهاقان تولید می شود، این در صورتی است که از تعداد ۱۳ شرکت تولیدی آهن و قطعات تولیدی پنج شرکت به دلیل نداشتن نقدینگی و مشکلات مالیاتی و مشکلات دیگر تعطیل شده اند.

به گزارش صاحب نیوز؛ رئیس اداره صنعت، معدن وتجارت شهرستان دهاقان در گفتگویی با اشاره به اینکه برخی از شرکتها در شهرستان فعال هستند و بقیه به دلیل نداشتن نقدینگی و مشکلاتی از این قبیل تعطیل شده اند گفت: هشت واحد تولیدی در زمینه قطعه های فولادی در شهرک های صنعتی شهرستان در حال فعالیت هستند که زمینه اشتغال 158 نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم را فراهم کرده اند.

عبدالحمید جهانبین افزود: در شرکت های تولیدی دهاقان ۲۰ هزارو ۷۰۰ تن قطعات فولادی تولید می شود، این در صورتی است که از تعداد ۱۳ شرکت تولیدی آهن و قطعه های تولیدی پنج شرکت به دلیل نداشتن نقدینگی، مشکلات مالیات و عوارض ازش های افزوده و همچنین بیمه کارگران تعطیل شده اند.

وی با اشاره به اینکه واحدهای صنعتی بسیاری در دهاقان دارای مجوز و برخی دیگر در شرف گرفتن مجوز هستند اذعان داشت: : ۴۰۲ واحد تولیدی موجود در شهرستان دهاقان دارای پروانه بهره‌برداری بوده که ۱۶ واحد آن از پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد برخوردار هستند اما هنوز موفق به دریافت پروانه بهره‌برداری نشده اند.

جهانبین افزود: نظارت نداشتن بر واحدهای تولیدی و نبود تسهیلات به سرمایه گذاران باعث انحراف سرمایه شده، همچنین تمرکز و تلاش بر بازاریابی بین المللی و حضور در زمینه های تجارت خارجی برای صادرات محصولات تولید داخلی منجر به افزایش تولید و بالارفتن انگیزه تولیدکننده، ارز آوری و رونق اشتغال در کشور می شود.

وی با اشاره به اینکه بافندگی یکی از مشاغل خانگی است که اکنون برخی به دلیلی مشکلات مالی قادر به بافت آن نیستند اضافه کرد: در حال حاضر یک هزار نفر از بافندگان قالی به دلیل داشتن مشکلات مالی قادر به تولید این محصول نیستند این در حالی است که  ۶۰ نفر از بافندگان تحت پوشش بیمه بوده و تعداد بسیاری هم در صدد بهره‌مندی از بیمه هستند و تنها ۲۷ بافنده در حال تولید و اشتغال هستند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دهاقان مهم ترین اصل در حل مشکلات کارگاه های تولیدی را تزریق نقدینگی بیان کرد و تصریح کرد: برخی از ارگان های خدمت رسان نه تنها به یاری واحدها و سرمایه گذاران نمی آیند بلکه بر سر راه آنها سنگ اندازی هم می کنند که این امر باعث راکد بودن برخی واحدهای تولیدی و فرار سرمایه گذاران شده است.

انتهای پیام/ دهاقان بیدار/ گ.ف