خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: با موافقت شورای عالی ترافیک کشور حفاری خط دو مترو به‌زودی شروع خواهد شد و از پردیسان به سمت حرم، سه‌راه بازار و فرهنگیان امتداد می‌یابد.

ولی الله بیاتی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در قم با اشاره به اتمام حفاری خط یک متروی شهری قم اظهار داشت : حفاری خط یک مترو به صورت کامل تمام شده و در پی تجهیزات و فاینانس های مربوط هستیم تا کار را به سرعت ادامه بدهیم و مراحل انجام آن نیز به خوبی در حالت پیشرفت است.

بیاتی با اشاره به دلایل توقف نسبت طولانی مدت خط دو مترو افزود : خط دو متروکه قرار بود از پردیسان تا حرم و سپس بازار و فرهنگیان امتداد داشته باشد به خاطر مصوبه منوریل متوقف شده بود چرا که مسئولان اعتقاد داشتند منوریل می تواند همان کارکرد مترو را برای شهر داشته باشد.

رئیس شورای شهر قم بابیان تلاش ها و پیگیری شهرداری قم و جلسات متعدد با کمیسیون های فنی و شورای عالی ترافیک درباره شروع مجدد خط دو مترو گفت : طبق جلسه با شورای عالی ترافیک کشور و به رغم مخالفت های راه آهن و با یک رأی گیری خط دو مترو مصوب شد و فاینانس های آن نیز در حال پیگیری است و حفاری های نیز به زودی شروع خواهد شد.

بیاتی با اشاره به برخی از اقدامات مهم شورای چهارم تأکید کرد: این کار شورا یک اقدام بسیار مهم بود که سرمایه ای بالغ بر 4 هزار میلیارد تومان سرمایه جذب استان شد .

وی با اشاره به مسیر خط دو مترو خاطرنشان کرد : این خط از پردیسان شروع می شود و در مقابل درب ورودی حرم مطهر ایستگاه خواهد داشت و به سمت سه راه بازار و فرهنگیان امتداد می یابد.

رئیس شورای اسلامی شهر قم بابیان اینکه منتظر رسیدن تجهیزات موردنیاز برای حفاری هستیم تا کار را به صورت رسمی شروع کنیم، خاطرنشان کرد: حفاری خط دو مترو از زمان شروع آن حداقل یک و سال نیم طول خواهد کشید که به طور متوسط روزی 10 متر حفاری صورت می گیرد که تقریباً سالیانه 3600 متر می شود که البته این ده متر می تواند به روزی 20 متر نیز برسد.

وی بابیان تأمین اعتبارات موردنیاز جهت حفاری خط دو مترو تصریح کرد: برای حفاری این خط از مترو مشکل بودجه ای نداریم و اعتبارات آن تأمین شده است و فقط باید سرعت خود را در حفاری آن افزایش بدهیم.

بیاتی با اشاره به افتتاح فاز سوم بلوار جمهوری اسلامی نیز بیان کرد: در مسیر راه اندازی این بلوار از هیچ ماده 9 استفاده نشد و شهرداری توافقات و تعاملات خوبی را برقرار کرد و امیدواریم ادامه این بلوار تا بزرگراه امام علی (ع) ظرف دو سال آینده تکمیل شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: betanews.ir/n/768603

خبر فوق مربوط به رسانه تسنیم می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم