خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
بی‌برنامگی دولت در مقابل هنجارشکنی‌ها به اسم آزادی بستر بی‌بندوباری را فراهم می‌کنند، هر روز شاهدیم، عده‌ای عامداً یا سهواً با لباس و مدل خاص در جامعه ظاهر می‌شوند و علنا هنجارشکنی کرده و به ارزش‌های انقلاب اسلامی جسارت می‌کنند و فرهنگ منحط و فساد غربی را ترویج می‌کنند. به گزارش افکارنیوز،

یکی از معضلات در کنونی ما هنجارشکنی است، از جمله این هنجارشکنی ها ترویج بی حجابی و بی بندوباری است، متاسفانه رفتار دولتمردان بهره برداری سیاسی است و طرح و برنامه روشنی برای حفظ هنجارهای اسلامی ندارند.

به اسم آزادی بستر بی بندوباری را فراهم می کنند، هر روز شاهدیم، عده ای عامداً یا سهواً با لباس و مدل خاص در جامعه ظاهر می شوند و علنا هنجارشکنی کرده و به ارزش های جسارت می کنند و فرهنگ منحط و فساد غربی را ترویج می کنند.

در این شرایط وظیفه نیروهای مومن و انقلابی چیست؟ آیا سکوت در این شرایط جایز است، آیا باید فریضه را تعطیل کرد؟ آیا باید اجازه داد، با بی تفاوتی ما روز به روز ارزش ها در جامعه کم رنگ شود؟ بله همه معضلات، بی حجابی و بی بندوباری نیست، معضل بیکاری،گرانی، نرخ خلاق، رانت خواری هم وجود دارد باید با آنها هم مبارزه کرد. اما ترویج فساد اخلاقی که بی بندوباری مقدم آن است، را در جامعه ضایع می کند، بنیاد را سست می کند، اعتماد عمومی را آسیب می زند، نرخ را افزایش می دهد، جامعه را در یک کلام بی غیرت و بی تفاوت می کند، تاریخ نشان می دهد در قضیه آندولس با ترویج فساد اخلاقی، روابط غیراخلاقی و بی بندوباری قدرت و استحکام را به ضعف و سستی تبدیل کردند. دشمن هجوم فرهنگی را با همین هدف طراحی و اجرا می کند، حال که دستگاه های مسئول بویژه نه تنها احساس مسئولیت برای جلوگیری از این حرکت خاموش مخرب فرهنگی (ترویج بی حجابی) نمی کنند، بلکه برای کسب رای و تثبیت قدرت تشویق هم می کنند باید نیروهای اصیل انقلابی وارد عمل شوند و با این پدیده شوم فرهنگی مبارزه کنند. اما باید بدانیم، مبارزه در این صحنه سخت افزاری و فیزیکی نیست، البته با جریان ها و باندهای فساد و وابسته به دشمن باید نهادهای ذی ربط امنیتی، اطلاعاتی برخورد لازم را انجام دهند اما آحاد مردم انقلابی بایستی حرکت نرم افزاری داشته باشند.

در این ارتباط چند نکته قابل توجه است:

1- باید فرهنگی ایجاد این پدیده شوم فرهنگی و اجتماعی را شناخته و برنامه راهبردی کارآمدی را برای آن طراحی کنند.

2- مسئله و رعایت عفت و غیرت از مسلمات است، باید ضرورت حجاب به عنوان یک مصونیت با مجاهدت و ارتباط سینه به سینه برای خوب تبیین شود.

3- متدینی از مسئولان و مدیران مسلمان به طور جدی آگاهی سازی دانش آموزان را مطالبه کنند.

4- صداوسیما ابعاد و زیان های بی بندوباری و بی حجابی را برای خانواده ها در قالب هنر به طور مستقیم و غیرمستقیم ترویج کند.

5- از هرگونه رفتار احساسی و فیزیکی تند و تیز باید خودداری کرد، باید باور کرد اکثریت افراد بی حجاب مشکلی با و نظام ندارند، منتهی مسائل خوب و دقیق برای آنها تبیین نشده است باید با روش های مناسب و به روز، سؤالات و ابهامات آنها پاسخ داده شود و با رویکرد اقناعی، آنها را نسبت به مسئله حجاب و عفت و رعایت اخلاق توجیه کرد.

6- از همه خانواده ها خواسته شود که در جهت استحکام نهاد خانواده، ترویج دین مداری و اخلاق در خانواده، روابط حسنه و صمیمی با فرزندان در خانواده اهتمام جدی بکنند، هر خانواده ای نسبت به آینده فرزندش نگران است باید چسبندگی فرزندان به خانواده را افزایش دهد، باید بچه ها را مومن و اخلاقی تربیت کنند. هر جوانی به زیور تقوی آراسته شد مصون خواهد ماند.

7- حزب الله با مدیریت نیروهای نخبه و متدین فرهنگی در صحنه رسانه ای و میدانی حضور پیدا کنند و با بحث و استدلال فرهنگ عفت و اخلاق اسلامی را ترویج کنند.

بدانیم اگر هرچه زودتر از حالت انفعال خارج نشویم و جلوی بی بندوباری و بی حجابی را نگیریم، این معضل سخت تر و ارزش ها کم رنگ خواهد شد.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/768598

خبر فوق مربوط به رسانه افکارنيوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم