خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
سلاح گرم سالانه جان ۱۳۰۰ کودک آمریکایی را می‌گیرد

خشونت ناشی از سلاح گرم سومین دلیل مرگ کودکان یک تا ۱۷ سال در آمریکاست؛ بر اساس‌ آمار هر سال در این کشور، در حدود ۱۳۰۰ کودک به دلیل شلیک گلوله کشته می‌شوند.

به گزارش پارس نیوز،

در دسترس بودن سلاح گرم در خانواده های آمریکایی موجب شده است تا آمار کشته شدن کودکانی که بوسیله اسلحه جان خود را از دست می دهند، هر روز افزایش یابد.

سلاح گرم به قدری در خانه آمر یکایی ها در دسترس است که نوجوانان زیر 17 سال به راحتی آن را با خود به مدرسه می برند و در اثر حادثه های بسیار اتفاقیT جان هم کلاسی شان را می گیرند.

برای مثال دکتر توماس وایزر جراح تراکمی در مرکز پزشکی دانشگاه استنفورد، می گوید: «سال گذشته یکی از دانش آموزان اسلحه پدر خود را به مدرسه آورده و در کوله پشتی خود جای داده بود و هنگامی که سراسیمه از پله ها پایین می رفت، کوله از روی دوشش افتاده و در اثر برخورد با زمین اسلحه شلیک کرده و گلوله ای مستقیما به شکم دانش آموز دیگری اصابت می کند».

بر اساس گزارش جدید مقامات فدرال آمریکا، هر سال در این کشور در حدود 1300 کودک به دلیل شلیک گلوله کشته می شوند.

به گفته کاترین فولر عضو مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا، 82 درصد کودکان کشته شده پسر هستند و احتمال مرگ کودکان سیاهپوست در اثر شلیک گلوله 10 برابر بقیه گروه هاست. همچنین بیش از نیمی از این آمار مربوط به قتل است و 38 درصد آنها خودکشی تشخیص داده شده است.

به گفته تیم تحقیق و با استناد به داده های سال های 2002 تا 2014، خشونت ناشی از سلاح سومین علت مرگ کودکان d; تا 17 سال در آمریکاست؛ این داده ها همچنین نشان داده است، به طور متوسط، 59090 کودک در ایالات متحده در هر سال به دلیل آسیب های مربوط به اسلحه در یک اتاق، اورژانس درمانی دریافت می کنند.

کارشناسان با مطالعه بیشتر دریافتند، آمار خودکشی با سلاح گرم از سال 2007 تا 2015، حدود 60 درصد افزایش یافته است.

محققان باور دارند، بسیاری از خودکشی ها با اسلحه ناشی از استرس و مشکلات رابطه ای با دوستان یا اعضای خانواده است.

آمارها نشان می دهد، هزینه بستری شدن دانش آموزان در بیمارستان که ناشی از زخم های گلوله ایست، 700 میلیون دلار در سال است.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/768591

خبر فوق مربوط به رسانه پارس نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم