خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
فرودگاه نجف به دنبال تحمیل هزینه به ایرلاین‌های ایرانی است/ این موضوع نیازمند مذاکره «سیاسی» است اوایل هفته گذشته بود که خبر لغو پروازهای ایرلاین‌های ایرانی به مقصد فرودگاه نجف از (دهم تیرماه) سال جاری رسانه‌ای شد که در این رابطه مقصود اسعدی سامانی در گفت‌وگو با رسانه‌ها عنوان کرد؛ فرودگاه نجف به‌تازگی عوارضی را تحت عنوان عوارض گمرکی وضع کرده است بدین ترتیب که‌ شرکت‌های هواپیمایی ایرانی باید از سال 2010 میلادی تاکنون به‌ازای هر پرواز، حدود 85 دلار به این فرودگاه پرداخت کند و در واقع در سال جاری با وضع این قانون، ‌آن را عطف به‌ماسبق هم کرده است. تین‌نیوز |

اوایل هفته گذشته بود که خبر لغو پروازهای ایرلاین های ایرانی به مقصد فرودگاه نجف از (دهم تیرماه) سال جاری رسانه ای شد که در این رابطه مقصود اسعدی سامانی در گفت وگو با رسانه ها عنوان کرد؛ فرودگاه نجف به تازگی عوارضی را تحت عنوان عوارض گمرکی وضع کرده است بدین ترتیب که شرکت های هواپیمایی ایرانی باید از سال 2010 میلادی تاکنون به ازای هر پرواز، حدود 85 دلار به این فرودگاه پرداخت کند و در واقع در سال جاری با وضع این قانون، آن را عطف به ماسبق هم کرده است.

به گزارش خبرنگار تین نیوز، همین موضوع در رسانه ها و شبکه های مجازی صدای زیادی به پا کرد. برخی از کارشناسان با لغو پرواز ایرلاین ها ایرانی به فرودگاه نجف موافق بودند و عده ای دیگر از لغو پرواز ایرلاین ها ابراز نگرانی می کردند؛ در همین راستا پایگاه خبری تحلیلی صنعت حمل ونقل «تین نیوز» میزگردی را تحت عنوان (بررسی زوایای لغو پرواز ایرلاین های ایرانی به فرودگاه نجف) برگزار کرد که در این میزگرد مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی و محمود مهرانپور کارشناس حمل ونقل هوایی و عضو سابق هیات مدیره هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» حضور داشتند.

میزگرد هوایی

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی از ابتدا، علت لغو پروازهای ایرلاین های ایرانی به فرودگاه نجف را توضیح داد و گفت: بحث مسائل ما با فرودگاه نجف تقریبا طولانی است. به دلیل اشتیاقی که مردم ایران برای زیارت عتبات عالیات دارند شرکت های هواپیمایی ایران نیز پروازهای زیادی را به مقصد عراق از جمله فرودگاه نجف برنامه ریزی کرده اند اما با توجه به اینکه فرودگاه نجف توسط بخش خصوصی اداره می شود تلاش می کند که هزینه های مختلفی را به ایرلاین ها تحمیل کند.

وی در همین رابطه ادامه داد: هزینه های فرودگاه نجف بسیار بالاست، در این فرودگاه 15 دلار به ازای هر صندلی هواپیما و 10 دلار عوارض فرودگاهی از مسافران دریافت می شود، این درحالی است که هزینه های هندلینگ فرودگاه نجف در مقایسه با سایر فرودگاه های مطرح دنیا بسیار گران تر است.

سامانی با بیان اینکه بر اساس آمار و ارقامی که وجود دارد فرودگاه نجف بین 3 تا 4 برابر، هزینه های هندلینگ بیشتری در مقایسه با سایر فرودگاه های جهان دریافت می کند، بیان کرد: از ابتدای سال جاری فرودگاه نجف به شرکت های هواپیمایی اعلام کرد، از این پس بایستی ایرلاین های ایرانی هزینه ای به عنوان «عوارض گمرکی» به فرودگاه نجف پرداخت کنند که تقریبا به ازای هر پرواز حدود 85 دلار صورتحساب کرده و اعلام کردند که باید از ابتدای سال 2010 این عوارض پرداخت شود. در همین راستا شرکت های هواپیمایی برای پیگیری این موضوع اقدام کردند اما فرودگاه اظهار کرد؛ مصوبه ای است که از سوی دولت و وزارت مالی عراق به ما ابلاغ شده است.

وی در این رابطه می افزاید: با توجه به پیگیری چند شرکت هواپیمایی و به نتیجه نرسیدن آن باعث شده که این ایرلاین ها در محاکم عراق «طرح دعوا» کنند و این موضوع نیز اکنون در حال رسیدگی است و چند جلسه دادگاه تشکیل شده است، اما با توجه به اینکه ما دیدیم فرودگاه نجف مصر به دریافت عوارض گمرکی از ایرلاین های ایرانی است و حتی عطف به ماسبق کرده، شرکت های هواپیمایی تصمیم به لغو پروازها به این فرودگاه را گرفتند.

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با اظهار اینکه اخیرا فرودگاه بغداد نیز عوارضی تحت عنوان «عوارض خروج» به مبلغ 25 دینارعراقی، وضع کرده است، گفت: قبل از مطرح شدن این موضوعات، ما سال گذشته سفری با هیات سازمان هواپیمایی کشوری ایران و انجمن شرکت های هواپیمایی به عراق داشتیم و مذاکراتی با رئیس هواپیمایی کشوری عراق و رئیس فرودگاه نجف صورت گرفت و مسائل و مشکلات را در آنجا مطرح کردیم و آنها نیز قول مساعد برای رفع مشکلات دادند اما عملا هیچ اتفاقی مثبتی صورت نگرفت.

8

وی خاطرنشان کرد: ما در کنار مسائل مادی یک سری برخوردهای تبعیض آمیز بین شرکت های هواپیمایی در این فرودگاه داریم. مسئولان فرودگاه نجف در رابطه با نوع سرویس فرودگاهی به صورت تبعیض آمیز برخورد می کنند که همین امر مشکلاتی را برای ایرلاین های ایرانی در این فرودگاه ایجاد کرده است.

اسعدی سامانی، افزود: حتی برخی مواقع دیده شده که مسئولان فرودگاهی نجف برخورد خوب و در شان مسافران ایرانی را با آنها نداشته اند. امیدوار هستیم با این تصمیمی که گرفته شده و مذاکرتی که ادامه دارد بتواینم مسائل مطرح و به نتیجه خوبی برسیم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه «آیا برآوردی از میزان خسارتی که ایرلاین ها در خصوص لغو پروازهای خود به نجف متحمل می شوند دارید؟» تصریح کرد: هزینه هایی که فرودگاه نجف به ایرلاین ها تحمیل کرده است بیش از سود این پروازها است.

سامانی گفت: بر اساس موافقتنامه بین ایران و عراق تعداد پروازها به این کشور، 91 پرواز در هفته تعیین شده و ولی عملا در برخی از هفته ها به 170 پرواز نیز می رسد که در ایام پیک مانند اربعین بیشتر خواهد شد و بخش عمده ای از آن مربوط به پروازهای چارتری حج و زیارت است.

او گفت لازم به ذکر است که تصمیم لغو پروازها به فرودگاه نجف در جلسه ای مشترک بین سازمان حج و زیارت و شرکت های هواپیمایی گرفته شد.

وی می افزاید: تصمیم فرودگاه نجف مبنی بر گرفتن عوارض گمرکی و عطف به ماسابق کردن آن از سال 2010 هزینه های میلیاردی را به شرکت های هواپیمایی تحمیل می کند به همین جهت شرکت های هواپیمایی در یک مقطعی باید در خصوص لغو پروازها به فرودگاه نجف تصمیم گیری می کردند؛ این فرودگاه اکنون گروکشی می کند و هر درخواستی و سرویس دهی را منوط به تسویه صورتحساب ها می کند.

سامانی در خصوص مذاکره با سازمان هواپیمایی کشور عراق، گفت: طی مذاکراتی که با سازمان هواپیمایی عراق داشته ایم آنها اعلام کردند به علت اینکه فرودگاه نجف توسط بخش خصوصی اداره می شود ما نمی توانیم کاری انجام دهیم.

وی با بیان اینکه در گذشته ترمینال فرودگاه نجف کوچک بود و مسافران مشکلات بسیاری داشتند اما به واسطه درآمدهایی که فرودگاه داشته، توسعه ی خوبی صورت گرفته است و زیرساخت های خوبی به ویژه از اربعین سال گذشته به بعد در این فرودگاه فراهم شده اما تحمیل اینگونه هزینه ها به ایرلاین ها امکان ادامه پروازها را فراهم نکرد.

در ادامه این میزگرد، محمود مهرانپور کارشناس و تحلیلگر صنعت حمل ونقل هوایی کشور ابراز داشت: ادامه پروازها به نجف برای ایرلاین ها بسیار مهم است به خصوص در شرایطی که درآمد اعظم ایرلاین ها از پروازهای عتبات، عمره و حج تامین می شود.

وی افزود: حج، عمره و عتبات عالیات جزء پروازهای سودمند برای ایرلاین هاست چرا که درآمد این پروازها تضمین شده است، به همین علت این موضوع به لحاظ تجاری بسیار تعیین کننده است.

مهرانپور با تاکید بر اینکه این موضوع از لحاظ تجاری بزرگ و با اهمیت است، بنابراین ما نمی توانیم این پروازها را از دست بدهیم گفت: طرف مقابل با آگاهی از این موضوع این بازی را انجام می دهد و می داند که این پروازها برای ایرلاین های ایرانی بسیار با اهمیت است.

این کارشناس ادامه می دهد، لغو پروازهای ایرانی به فرودگاه نجف در رابطه دو کشور یعنی ایران و عراق اهمیت دارد، این موضوع در حالی اهمیت بیشتری پیدا می کند که پروازهای حج و عمره در هاله ای از ابهام است و این امر از لحاظ فرهنگی و در روابط دو کشور موضوع بسیار مهمی است.

5

مهرانپور با بیان اینکه حتی برخی می توانند از این موضوع برداشت دیگری داشته باشند و عنوان کنند که ایران با غربی ها به خوبی می توانند مذاکره کند اما با اعراب نمی تواند، ابراز کرد: ما در منطقه تقریبا با همه کشورهای عربی به نحوی در تقابل هستیم و مشکلات سیاسی داریم و این امر اهمیت موضوع را دو چندان می کند.

وی با بیان اینکه تنها کشور عربی که از لحاظ سیاسی روابط مناسبی داریم کشور عراق و سوریه است، گفت: حتی ما پروازهای زیارتی خود را به لحاظ امنیتی به سوریه از دست داده ایم بنابراین این موضوع وضعیت عراق را خیلی خاص می کند لذا ما تنها نمی توانیم به این موضوع از بُعد تجاری نگاه کنیم.

او می گوید، به اعتقاد بنده این موضوع به لحاظ سیاسی در کشور خیلی مطرح نشده است که بخواهد مذاکرات جدی صورت بگیرد. ما بایستی این توان را در خودمان ایجاد کنیم که از مقامات سیاسی کشور بخواهیم در این رابطه مذاکره کنند، این موضوع به حدی اهمیت دارد که وزیر امور خارجه ایران با همتای عراقی خود مذاکره کند.

وی با ذکر مثالی ادامه داد: در سفری که با آقای رحمتی وزیر اسبق به ترکیه داشتیم و در آن دوره آقای اردوغان نخست وزیر وقت این کشور بود؛ در مذاکره ای که آقای اردوغان با وزیر راه وقت داشتند با جزئیات درباره مشکلات کامیون داران ترک در مرز ایران با وزیر راه مذاکره می کرد و دقیقا از مشکلات کامیو ن داران ترک در مرز ایران جز به جز باخبر بود و در رابطه با حل مشکلات با وزیر راه وقت ایران مذاکره می کرد.

ادامه دارد...

لینک کوتاه: betanews.ir/n/768467

خبر فوق مربوط به رسانه تین نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم