کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
رئیس جمهورغنی دستور داد که عاملان رویداد شب گذشته مجازات شوند

محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور به مسئولین حکومتی دستور داده است تا جزئیات رویداد شب گذشته در کابل را بررسی نموده و عاملین آنرا شناسایی و در مطابقت به قوانین نافذۀ کشور، مجازات نمایند.

به گزارش خبرگزاری آوا، شب گذشته نیروهای امنیتی در جریان جمعآوری خیمه تحصن معترضان از چهارراهی شیرپور کابل، با شماری از اعتراض کنندگان درگیر شدند که در نتیجه شلیک نیروهای امنیتی یک تن از معترضان کشته و چهارتن دیگر زخمی شدند.

در همین ارگ ریاست جمهوری با نشر اعلامیه مطبوعاتی اعلام کرد که تظاهرات مسالمت آمیز، مدنی و در چوکات قانون، حق شهروندان کشور است. پس از رویداد های اخیر تروریستی، شماری از هموطنان ما با راه اندازی تظاهرات و برپایی خیمه ها، مطالبات مدنی خویش را مطرح کردند.

در اعلامیه ارگ ریاست جمهوری آمده است که پس از تلاشهای اعضای شورای ملی و تقاضای اقشار مختلف باشندگان کابل، نیروهای امنیتی شب گذشته اقدام به جمع آوری خیمه معترضین نموده است.

براساس اعلامیه در جریان جمع آوری خیمه با تاثر فراوان یکتن از معترضین جان اش را از دست داد و شمار دیگری مجروح گردیدند.

رئیس جمهور غنی ضمن ابراز تاثر عمیق بخاطر رویداد متذکره، یکبار دیگر بر حق مدنی شهروندان مبنی بر تظاهرات مسالمت آمیز و آزادی های مدنی تاکید می کند و به مسئولین دستور داده است تا جزئیات رویداد شب گذشته را بررسی نموده و مسببین آنرا شناسایی و در مطابقت به قوانین نافذۀ کشور، مجازات نمایند.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/768460

خبر فوق مربوط به رسانه آوا پرس می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم