خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
عربستان و عراقعربستان و عراق پس از دیدار حیدر العبادی و مقامات سعودی در ریاض بیانیه ‎ای مشترک صادر و در آن بر گسترش روابط و همکاری‎های سیاسی، امنیتی، اقتصادی، تجاری و انرژی تاکید کردند.

به گزارش قدس آنلاین، در بیانیه مشترک آمده است که دو طرف عراقی و سعودی بر گسترش روابط و همکاری در زمینه های سیاسی، امنیتی، اقتصادی، تجاری، سرمایه گذاری و انرژی تاکید کردند.

عراق و عربستان اعلام کردند که اقدام مشترک در مبارزه با تروریسم و خشکاندن منابع مالی و سرمایه گذاری آن و همچنین پایبندی به توافقات الزام آور در این زمینه ضرورت دارد.

دو کشور سعودی و عراقی همه اقداماتی که امنیت دو کشور و منطقه را تهدید می‏کنند، محکوم کرده و بر ضرورت اجتناب از طایفه‎گری تاکید کردند.

در بیانیه مشترک آمده است که دو طرف بر سر تاسیس شورای هماهنگی ارتقای روابط به سطح استراتژیک و آغاز عرصه جدید همکاری توافق کردند.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق از عربستان به دلیل تمایل عربستان به حمایت از تلاش‎های این کشور برای بازسازی عراق تقدیر و تشکر کرد.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/768444

خبر فوق مربوط به رسانه قدس آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم