خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
همزمان با سالگرد ربوده شدن حاج احمد متوسلیان و یارانش در جنوب لبنان، مینی سریال «ایستاده در غبار» از شبکه اول سیما پخش خواهد شد. محمد صادقی
همزمان با سالگرد ربوده شدن حاج احمد متوسلیان و یارانش در جنوب لبنان، مینی سریال «ایستاده در غبار» از شبکه اول سیما پخش خواهد شد.
احمد متوسلیان از فرماندهان سپاه در دوران دفاع مقدس در 14 تیرماه سال 1360 در لبنان ربوده شد. گفته می‌شود گروه فالانژیست‌های حامی رژیم صهیونیستی متوسلیان و همراهانش را ربوده‌اند. از آن روز تاکنون اخبار ضد و نقیضی درباره سرنوشت این فرمانده بزرگ دفاع مقدس و یاران همراهش منتشر شده است. زندگی پر فراز و نشیب حاج احمد متوسلیان دو سال پیش با ساخت فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» به کارگردانی محمد حسین مهدویان به تصویر کشیده شد و اکنون نسخه تلویزیونی این فیلم سینمایی قرار است از تلویزیون پخش شود. سازمان رسانه‌ای اوج نسخه تلویزیونی فیلم ایستاده در غبار را برای پخش در اختیار صداوسیما قرار داده است. در این نسخه که در شش قسمت 30‌دقیقه‌ای تدوین شده روند فیلم همان روند اتفاقات فیلم سینمایی «ایستاده در غبار» است. تفاوت نسخه تلویزیونی و سینمایی ایستاده در غبار در نمایش تفصیلی‌تر سکانس‌های فیلم است به طوری که به هر سکانس از فیلم دقایق بیشتری اضافه شده است. نسخه سینمایی فیلم ایستاده در غبار حدود 100 دقیقه است که در نسخه تلویزیونی با احتساب دقایق اضافه شده به سکانس‌ها، تیتراژ و تکرار گزیده قسمت قبل (آنچه گذشت) بالغ بر 180 دقیقه شده است.
ایستاده در غبار از معدود ساخته‌های سینمایی کشورمان درباره فرماندهان دفاع مقدس است که بعد از ساخت فیلم «چ» که درباره شهید چمران بود، ساخته شد. سازمان اوج ترجیح داد پروژه مهم «ایستاده در غبار» را به محمد حسین مهدویان بسپارد که با ساخت مجموعه تلویزیونی «‌آخرین روزهای زمستان» تبحر خود را در بازسازی مستند وقایع تاریخی به نمایش گذاشته بود. مهدویان در ایستاده در غبار نیز تلاش کرده است که همان سبک مستند‌گونه را در روایت فیلم حفظ کند. توجه به استفاده از صدای اصلی احمد متوسلیان در فیلم با صداگذاری دقیق سکانس‌ها باعث شد «ایستاده در غبار» در جشنواره فیلم فجر با استقبال خوبی روبه‌رو شود و جایزه بهترین فیلم را به دست آورد.
روایت فیلم ایستاده در غبار از زندگی احمد متوسلیان از آنجا که شخصیت این سردار جاویدالاثر تا پیش از این به صورت ویژه مورد توجه قرار نگرفته بود و زوایای زندگی وی برای عموم مردم روشن نبود، باعث شد فیلم به نقطه عطفی در سینمای دفاع مقدس تبدیل شود. علاقه‌مندان به تماشای «ایستاده در غبار» می‌توانند از جمعه 9‌تیرماه ساعت 22:15 تماشاگر شبکه اول سیما باشند.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/768389

خبر فوق مربوط به رسانه جوان آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم