کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
موشکهای ایران برای مبارزه باتروریسم شلیک شد
مشاور امنیت ملی عراق اظهار کرد موشک های ایران ضد مواضع داعش در دیرالزور بر اساس مبارزه با تروریسم شلیک شد.

به گزارش جهان نیوز، «فالح الفیاض» مشاور امنیت ملی عراق گفت: ما در آستانه اعلام پیروزی نهایی در موصل هستیم.
مشاور امنیت ملی عراق افزود: بسیج مردمی در هر مکانی که فرمانده کل نیروهای مسلح مشخص کند، حضور خواهد داشت.
وی افزود: مشارکت نیروهای بسیج مردمی در عملیات تلعفر تصمیمی بود که فرمانده کل نیروهای مسلح عراق اتخاذ کرد.
فالح الفیاض گفت: به مسعود بارزانی گفتم همه پرسی تیری در تاریکی است. شرایط کنونی داخلی کردستان و شرایط کنونی عراق اجازه ماجراجویی مانند همه پرسی استقلال این منطقه را نمی دهد.
مشاور امنیت ملی عراق خاطرنشان کرد حضور آمریکا و ائتلاف بین المللی در عراق در مرحله بعد کاهش خواهد یافت.
الفیاض گفت: روابط ما با جمهوری اسلامی ایران با روابط ما با عربستان سعودی قابل مقایسه نیست. روابط بین عراق و ترکیه با آنچه درحال حاضر بین ایران و عراق یا بین ما و سوریه وجود دارد قابل مقایسه نیست.
فالح الفیاض اظهار داشت نقاط مشترک بین عراق و ایران بسیار بیشتر از آن چیزی است که بین ما و آمریکا وجود دارد.
وی افزود: عربستان سعودی سیاست تحریک مسائل مذهبی را در پیش می گیرد. موشک های ایران ضد مواضع داعش در دیرالزور بر اساس مبارزه با تروریسم شلیک شد. ایران با تروریسم می جنگد و دیدگاه دیگران برای ما اهمیتی ندارد چرا که این اقدام داعش را تضعیف می کند.
مشاور امنیت ملی عراق گفت: برخی تلاش می کنند ایران را به عنوان حامی تروریسم معرفی کنند و این چیزی است که هیچ انسان عاقلی آن را باور نمی کند.
فالح الفیاض گفت: اتاق هماهنگی عملیات نظامی مشترک بین عراق و سوریه برای مبارزه با تروریسم وجود دارد. ما اختیارمان دست خودمان است و بسیج مردمی با وجود مخالفت هایی که وجود داشت در حال حاضر در مرز با سوریه مستقر شده است. شرایطی به وجود آمد که ما را بر آن داشت با دولت سوریه به روشی متفاوت تعامل داشته باشیم چرا که با تروریسم مبارزه می کند.
وی افزود: با نتایج نشست ریاض که به ایجاد بحران منجر شد مخالفت کردیم و گفتیم این روش درستی نیست.
مشاور امنیت ملی عراق گفت: سفر حیدر عبادی نخست وزیر عراق به عربستان سعودی با هدف تغییر واقعیت های غیرقابل قبول و بهبود اوضاع صورت گرفت.
وی اضافه کرد: هدف ما همانطور که اعلام شده ایجاد روابط با عربستان سعودی براساس منافع عراق است.
عراق مخالفت خود را با محاصره قطر اعلام کرد اما این به معنای رد اتهام برخی از کشورها علیه قطر در خصوص حمایت از تروریسم نیست.
وی افزود: هر توافقی که با اهدافی غیرمسئولانه صورت بگیرد جایی در آینده منطقه نخواهد داشت. نزدیکی قطر و ترکیه اساس روشن و اعلام شده ای ندارد بلکه این توافقی است برای حمایت آنها از گروه های تروریستی.

منبع:باشگاه خبرنگاران

لینک کوتاه: betanews.ir/n/768386

خبر فوق مربوط به رسانه جهان نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم