کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
ایران در کنار کره شمالی مخاطراتی جدی برای امنیت مالی جهان ایجاد می‌کند رئیس لابی حامی تحریم ایران در یادداشتی نشست اخیر اعضای «گروه ویژه اقدام مالی» در اسپانیا را فرصتی برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران خوانده است. به گزارش افکارنیوز،

«جوزف لیبرمن»، رئیس گروه لابی آمریکایی حامی تحریم ایران، «اتحاد علیه هسته ای» در یادداشتی به همراه «مارک کرک»، نماینده پیشین مجلس در یادداشتی خواستار بازگشت تحریم ها علیه تهران در نشست «گروه ویژه اقدام مالی» (FATF) شده اند.

«لیبرمن» و «کرک» در یادداشتی در وال استریت ژورنال، نشست این هفته گروه ویژه اقدام مالی در را «فرصتی برای بازگرداندن تحریم ها علیه ایران» خوانده اند.

نشست آتی گروه ویژه اقدام مالی که به عنوان نهاد بین المللی مبارزه با پولشویی و تأمین مالی شناخته می شود از 18 ژوئن در اسپانیا آغاز شده است. مدیر کل بانک مرکزی ایران اعلام کرده که موضوع ایران در دستور کار این نشست قرار دارد.

گروه ویژه اقدام مالی در نشست سال گذشته خود ایران را از فهرست کشورهایی که لازم است علیه آنها اقدام های متقابل اتخاذ شود، تعلیق کرد و به ایران فرصت داد تا برخی توصیه های« مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم» را اجرایی کند.

این گروه با وجود این، نام ایران را از فهرست سیاه گروه ویژه اقدام مالی حذف نکرد.

«لیبرمن» و «کرک» مدعی شده اند که ایران بعد از تعلیق اقدامات متقابل علیه این کشور، اقدامات چندانی برای اجرای سیاست های ضد پولشویی انجام نداده است.

آنها می نویسند: «با نبود نتایج ملموس، FATF بایستی از تمامی اعضایش بخواهد تحریم ها علیه ایران بازگردانند.

دو سناتور پیشین آمریکایی همچنین نشست سال جاری گروه ویژه اقدام مالی را «زمانی حساس برای ایران» خوانده و مدعی شده اند که ایران در کنار مخاطراتی جدی برای امنیت مالی ایجاد می کند.

آنها در پایان این یادداشت نوشته اند: «از FATF می خواهیم نه تنها اعضایش را به بازگرداندن تحریم ها علیه ایران دعوت کند، بلکه مطابق توصیه های خود این سازمان در مورد حوزه های تهدیدکننده نظام مالی جهان، اقدامات سخت گیرانه تری علیه این کشور در پیش بگیرند.»

لینک کوتاه: betanews.ir/n/768358

خبر فوق مربوط به رسانه افکارنيوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم