خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
اردوغانرئیس جمهوری ترکیه بار دیگر از راهپیمایی اعتراض آمیز در این کشور انتقاد کرد و گفت احدی حتی حق ارائه پیشنهاد و نصیحت به قوه قضائیه این کشور را ندارد.

به گزارش قدس آنلاین، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در ادامه انتقادات خود از حزب جمهوریخواه خلق ترکیه و رهبر آن یعنی «کمال قلیچدار اوغلو» به دلیل آغاز و ادامه راهپیمایی خود در این کشور، بار دیگر انجام چنین راهپیمایی را غیرقانونی و برخلاف قانون اساسی دانست.

اردوغان همچنین بار دیگر مدعی استقلال قوه قضائیه ترکیه در تصمیم گیری های خود شده و گفت: صدور احکام با قوه قضائیه است و شما باید به احکام صادره از سوی قوه قضائیه احترام بگذارید.

وی افزود: شما به قانون اساسی و تفسیر قانون ارجاع می دهید، اما یعنی ماده ۱۳۸ قانون اساسی تنها برای بخشی از مردم است؟ هیچ کسی نمی تواند حتی پیشنهادی به قوه قضائیه داده و یا آن را نصیحت کند و آن را تحت فشار بگذارد.

وی بار دیگر در واکنش به راهپیمایی اعتراض آمیز طرفداران «قلیچدار اوغلو» گفت: آنهایی که می خواهند قوه قضائیه را تحت فشار قرار دهند، خودشان نیز روزی در موقعیت مشابه قرار خواهند گرفت. قانون برای آنها نیز به اجرا درخواهد آمد.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/768338

خبر فوق مربوط به رسانه قدس آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم