خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
حمله موشکی  سپاه روزنامه اورشلیم پست با اشاره به حمله موشکی ایران علیه مواضع داعش در سوریه مدعی شد: گرچه موشک‌های ایران داعش را هدف قرار دادند،‌مخاطب این حملات آمریکا، عربستان و اسرائیل هستند.

به گزارش قدس آنلاین، به نوشته روزنامه اورشلیم پست، اخیراً تنش ها در خاورمیانه، میان آمریکا و عربستان در یک طرف و ایران در طرف دیگر افزایش یافته است.

در این تحلیل با اشاره به سخنان سخنگوی سپاه ابراز عقیده شده است: اسرائیل، اگرچه به طور مستقیم مورد خطاب قرار نگرفت، همواره از سوی ایران به صورت مستقیم و غیرمستقیم از طریق حمایت این کشور از حزب الله و حماس مورد تهدید واقع شده است. اینکه ایران به صورت کلامی داعش، عربستان، آمریکا و اسرائیل را تهدید کند، چیز جدیدی نیست اما اینکه این کشور شش موشک ذوالفقار را بیش از ۶۰۰ کیلومتر دورتر به کشوری دیگر پرتاب کند، هست. اکنون سوالی که مطرح می شود این است که آیا این موشک ها تهدید ایران برای اسرائیل را تعبیر کرده است؟ این مسئله که شلیک این موشک ها تهدید ایران را برای اسرائیل تقویت کرده، می گوید که استفاده از این چنین سلاح های دوربرد قدرتمندی احتمال به کاربرده شدن آن ها را محتمل تر کرده است. می توان گفت که حتی اگر برنامه هسته ای ایران در حال حاضر به دلیل توافق هسته ای با غرب محدود شده اما بعد از هشت سال ایران قادر خواهد بود موشک های بالستیک با کلاهک های هسته ای شلیک کند.

به نظر می آید که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل استفاده ایران از موشک را جدی گرفت است. وی روز دوشنبه گفت: ما اقدامات آن ها (ایرانی ها) را و صحبت هایشان را دنبال می کنیم. من یک پیام برای ایران دارم: اسرائیل را تهدید نکنید.

اما وزیر جنگ تلاش کرد تا پرتاب این موشک ها را بی اهمیت جلوه دهد. لیبرمن روز دوشنبه گفت: که اسرائیل نگران نیست و برای هر تحولی آماده است اسرائیل احساس نگرانی نمی کند.

به نوشته این روزنامه صهیونیستی، آن هایی که می گویند حمله موشکی ایران یک تهدید جدی برای اسرائیل نیست و تنها تهدیدی برای داعش یا احتمالا عربستان است، باید توجه کنند که ایران برای سال ها توان هدف قرار دادن اسرائیل را با شهاب ۳ و دیگر موشک های کمتر پیشرفته داشته است. حتی دیگر موشک های ذوالفقار با برد بیشتر می تواند برای پایگاه های آمریکا در خاورمیانه و عربستان تهدید باشد اما تهدید جدیدی برای اسرائیل نیست.

به گزارش ایسنا، این تحلیل در حالی نوشته شده است که مقامات ایرانی تاکید کرده اند اقدام موشکی اخیر از سوی سپاه یک اقدام تنبیهی برای تروریست ها و هشداری برای حامیان آن ها بوده و پیشرفت سلاح های نظامی ایران تهدیدی برای هیچ کشوری نیست.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/768286

خبر فوق مربوط به رسانه قدس آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم