خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
تراز: سخنگوی قوه قضاییه گفت: ٣٩ هزار و ٧٩١ زندانی در سال ٩٥ مشمول عفو داشته‌ایم که البته اینها فقط کسانی نیستند که حبس داشتند و آزاد شدند حبس برخی هم نصف و شلاق یا جزای نقدی هم مشمول عفو شده است.

به گزارش تراز ،

سخنگوی قوه قضاییه گفت: ٣٩ هزار و ٧٩١ زندانی در سال ٩٥ مشمول عفو داشته ایم که البته اینها فقط کسانی نیستند که حبس داشتند و آزاد شدند حبس برخی هم نصف و شلاق یا جزای نقدی هم مشمول عفو شده است.
حجت الاسلام محسنی اژه ای در ادامه نشست خبری صبح امروز خود در خصوص مساله زندان ها گفت: بعد از اصلاح قانون آیین دادرسی که به قوه قضاییه اجازه تعیین مجازات جایگزین حبس به قوه قضاییه داده شد وضعیت خوبی را در این حوزه شاهد هستیم.

وی گفت: همچنین در اواخر سال گذشته استفاده از دستبندها و پابندهای الکترونیکی بود که البته به صورت آزمایشی آغاز شد و امیدواریم ادامه یابد.

محسنی اژه ای تصریح کرد: در سال ٩٥ ما ٣٩ هزار و ٧٩١ مورد زندانیان مشمول عفو داشته ایم. البته اینها فقط کسانی نیستند که حبس داشتند و آزاد شدند عده ای هم حبسشان نصف شده، شلاق شان یا جزای نقدی شان مشمول عفو شده است.

سخنگوی قوه قضاییه گفت: در سال ٩٥ در خصوص اعطای مرخصی به زندانیان ٢.٤٥ درصد افزایش مرخصی داشته ایم.

وی افزود: ١٥ هزار و ٧٥٧ نفر هم در سال ٩٥ از آزادی مشروط استفاده کرده اند و این در حالی است که کلاس های آموزشی و عقیدتی و حرفه آموزی در سال گذشته به طور چشمگیری برگزار شده است.

معاون اول قوه قضاییه تصریح کرد: حدود ٢٩٠ دارالقرآن در زندان های کشور برقرار است و ٨٢٩ مورد مسابقات قرآن در سال گذشته داشته ایم.

وی گفت: همچنین ٣٨٣ کتابخانه کوچک و بزرگ در زنداهای کشور وجود دارد.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/768284

خبر فوق مربوط به رسانه تراز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم