خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:

: اوما تورمن و جرمی رنر دو بازیگر سرشناس سینمای امریکا در افتتاحیه و اختتامیه پنجاه و دومین جشنواره فیلم کارلووی واری تقدیر می شوند. برگزارکنندگان این رویداد سینمایی امروز (سه شنبه) از اهدای جایزه افتخاری به تورمن ستاره فیلم های «بیل را بکش» در شب افتتاحیه جشنواره پنجاه و دوم خبر دادند. رنر بازیگر 46 ساله نامزد اسکار هم در شب هشتم ژوئن و همزمان با اختتامیه این رویداد سینمایی با دریافت جایزه مشابه تقدیر خواهد شد. رنر امسال با تریلر «ویند ریور» اولین ساخته بلند تیلور شریدن در کارلووی واری حضور دارد.

به گزارش «هالیوود ریپورتر»، در این دوره از مهم ترین جشنواره سینمایی اروپای مرکزی، فیلم «خوش شانس» (Lucky) با بازی یازمینه ترینکا بازیگر ایتالیایی روی پرده می رود. ترینکا برای بازی در این فیلم، جایزه بهترین بازیگر بخش «نوعی نگاه» جشنواره فیلم کن امسال را با خود به خانه برد. اما تورمن هم ریاست هیات داوران بخش «نوعی نگاه» را به عهده داشت.

برگزارکنندگان این جشنواره سینمایی همچنین از حضور آنا بروگمان بازیگر 36 ساله آلمانی به عنوان یکی از اعضای هیات داوران بخش مسابقه اصلی خبر داده اند. دیگر اعضای این هیات شامل سارا فلک تدوینگر امریکایی، چیرو گرا کارگردان کلمبیایی، میشل مرکت تهیه کننده فیلم تحسین شده «او» و استفان اوریک نویسنده نامدار اسلواکی درباره سرنوشت برنده جایزه گوی بلورین تصمیم گیری خواهند کرد.

همان طور که قبلا هم اعلام شد امسال 12 فیلم در بخش مسابقه این رویداد سینمایی با یکدیگر رقابت می کنند. آخرین فیلم های کرژیستوف کراوزه فیلمساز فقید لهستانی و جرج اواشویلی کارگردان گرجستانی از جمله آثار راه یافته به این بخش رقابتی هستند. هر دو فیلمساز یاد شده در دوره های گذشته موفق به دریافت جایزه گوی بلورین جشنواره سینمایی چک شده اند. پنجاه و دومین دوره جشنواره بین المللی فیلم کارلووی واری از 30 ژوئن تا 8 ژوییه 2017 (9 تیر تا 17 تیر) برگزار می شود.

9414

لینک کوتاه: betanews.ir/n/768174

خبر فوق مربوط به رسانه ای سینما می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم