کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی در دیدار مدیران این سازمان با نماینده ولی فقیه در استان خواستار حمایت و پشتیبانی نهاد نمایندگی ولی فقیه در استان از برنامه‌های توسعه‌ای این سازمان شد.

به گزارش آناج، داود بهبودی در این دیدار که با همراهی معاونان، مدیران و کارشناسان این سازمان برگزار می شد، گزارشی از اقدامات و برنامه های سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ارائه و اظهار کرد: یکی از محصولات سازمان در چند سال گذشته «سند تدبیر توسعه آذربایجان شرقی» است که برای حرکت توسعه‎ای استان در راستای یک برنامه ریزی مدون و منطقی تدوین شده است.

وی افزود: اعتقاد داشتیم برنامه هایی که در گذشته به شکل پنج ‎ساله تهیه می‎شدند به لحاظ متدولوژی و وابستگی منابع آن به نفت قابلیت اجرایی چندانی نداشتند و بر همین اساس تلاش کردیم سند تدبیر توسعه استان را با روش برنامه ریزی هسته‎های کلیدی تهیه کنیم.

بهبودی با بیان اینکه مرور و بازنگری مجدد این سند را شروع کرده ایم و نیمه دوم سال نسخه جدید آن قابل ارائه خواهد بود، تصریح کرد: سند تدبیر توسعه استان را برنامه عملیاتی اقتصاد مقاومتی در استان آذربایجان شرقی می دانیم و هر سال متناسب با مجموعه محورهای تعیین شده قرارگاه مرکزی فرماندهی اقتصاد مقاومتی اقداماتی را در دستور کار خود قرار می دهیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی توضیح داد: اقداماتی همچون آمایش سرزمین، تکمیل پایگاه یکپارچه اطلاعات مکانی، سرشماری عمومی نفوس و مسکن، برگزاری جشنواره شهید رجایی بمنظور ارزیابی عملکرد دستگاه های اجرایی و سایر اقدامات در راستای اهداف توسعه ای در این سازمان در حال انجام است.

وی خاطر نشان ساخت: رویکردهای بودجه ای جدید دولت و مجلس و محدودیت هایی که وجود دارد، ایجاب می کند به سمت انضباط بودجه ای و تدوین سیاست های بودجه‎ای جدید حرکت کنیم که در این راستا فعالیت هایی داشته‎ایم که آثار خود را از سال گذشته نشان می دهد.

بهبودی گفت: وظیفه اصلی سازمان مدیریت و برنامه‎ریزی مدیریت توسعه استان است و بقیه امور در واقع ابزار این وظیفه تلقی می شوند؛ بنابراین از نماینده محترم ولی فقیه در استان تقاضا داریم این مجموعه را در راهبری توسعه استان، حمایت و پشتیبانی کنند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی بر لزوم تقویت سرمایه اجتماعی جامعه تاکید و تصریح کرد: هر قدر اعتماد مردمی نسبت به دولت بیشتر جلب شود در عرصه‎هایی مثل سرمایه گذاری، کاهش آسیب‎های اجتماعی و افزایش مشارکت های عمومی اتفاقات بهتری می افتد.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/768147

خبر فوق مربوط به رسانه آناج می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم