کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در ارومیه، حجت الاسلام اکبر نوروزنژاد مسؤول پاسخگویی به شبهات دفتر نماینده ولی در آذربایجان غربی امروز در مراسم جمع خوانی قرآن کریم در مصلی امام خمینی(ره) ارومیه، اظهار داشت: رمضان ماهی است که در آن قرآن برای هدایت بشر نازل شده و این قرآن پر از شاخص های معرفتی و الگوهای تربیتی برای همه انسان ها است و پیامبر اسلام(ص) نیز در آن رحمتی برای جهانیان معرفی شده اند.

وی افزود: همان طور که مقام معظم رهبری به طور صریح فرمودند ما به غرب نیاز نداریم تا آنان برای ما برنامه آموزشی بنویسند، این فرمایش ایشان کاملا درست و به حق بوده زیرا مبنا و اساس جمهوری اسلامی ایران برپایه قرآن نوشته شده و وقتی قرآن، دین و فرهنگ ما غنی است هیچ لزومی برای استفاده از برنامه های دیگران نداریم.

حجت الاسلام نوروزنژاد ادامه داد: خداوند قرآن را کتابی برای هدایت انسان ها معرفی می کند و در جایی دیگر آن را کتابی برای هدایت متقین معرفی می کند و وقتی هر دوی این ها را کنار هم می گذاریم، متوجه می شویم که قرآن با وجود آنکه برای هدایت همه انسان ها نازل شده ولی فقط متقین می توانند از آن بهره کافی را ببرند.

وی خاطرنشان کرد: همانگونه که هنگام بارش باران تنها خاک هایی که بتوانند آب باران را جذب کنند در آنها جوانه روییده و زمین سبز می شود در مورد قرآن هم افرادی که از عمق قلب شان آن را درک کنند توانایی درک معارفش را خواهند داشت.

حجت الاسلام نوروزنژاد گفت: خداوند دو هدایت خاص و عام دارد که هدایت عام همان هدایت تشریعی و هدایت خاص هدایت تکوینی است و هدایت تکوینی به دنبال هدایت تشریعی صورت می گیرد.

وی عنوان کرد: هدایت تشریعی درواقع همان عمل به واجبات و دوری از محرمات است و هدایت تکوینی این بوده که قرآن خود دست انسان ها را گرفته و به مسیری که خدا تعیین کرده و آن مسیر همان تقرب به سوی او بوده، هدایت کند.

حجت الاسلام نوروزنژاد اضافه کرد: وقتی انسان به این حد از هدایت رسید خدا او را به عنوان فرد باایمان خطاب قرار داده و این افراد به نفس مطمئنه رسیده و به غیب ایمان می آورند زیرا قبل از آن به ایمان علمی که با علم سنخیت داشت، ایمان داشتند.

مسؤول پاسخگویی به شبهات دفتر نماینده ولی در آذربایجان غربی بیان داشت: بعد از ایمان علمی و عمل به دستورات قرآن انسان به مرحله ای از ایمان می رسد که دیگر در آنجا به آن چیزهایی که با چشم قابل مشاهده نیستند، ایمان آورده و به وجود آنان از جمله قیامت شهادت می دهد.

حجت الاسلام نوروزنژاد با بیان اینکه یکی از القاب همه امامان(ع) هادی است، اظهار داشت: در کنار قرآن، معصومین(ع) نیز وظیفه هدایت انسان ها را برعهده داشته و از جمله القاب امام حسین(ع) چراغ هدایت است که مسیر درست را مانند چراغی راهنما به انسان نشان می دهد.

وی افزود: در قرآن به مسأله خانواده نیز به عنوان نهادی برای آرامش و مودت بین زن و شوهر اشاره شده است و درواقع اساس خانواده که از سوی خدا رحمت معرفی شده برای سوق دادن مردم به سوی همدلی و مهربانی است./202/936/ب1

لینک کوتاه: betanews.ir/n/768146

خبر فوق مربوط به رسانه رسا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم