کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
محمدنعیم امینی فرد

سلامت آنلاین- عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این که در افزایش پنج درصدی تعرفه های تشخیصی و درمانی، شرایط اقتصادی مردم و پزشکان در نظر گرفته شده است، گفت: در یک دهه اخیر افزایش کمتر از ۱۰ تا ۱۵ درصدی نداشتیم، اما امسال افزایش تعرفه های تشخیصی و درمانی، کمترین میزان خود را تجربه کرده که با توجه به شرایط فعلی به مصلحت نظام سلامت است.

دکتر محمد نعیم امینی فرد در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: برای تعیین تعرفه های پزشکی، شورای عالی بیمه مطالعاتی انجام داده و سپس بر اساس شاخصه های مهمی همچون تورم سالیانه و استهلاک سرمایه، برآوردهای لازم را صورت داده و پیشنهاهای خود را به هیات وزیران اعلام کرده است. امسال نیز در ابتدا میزان افزایش تعرفه ها ۱۰ درصد در نظر گرفته شده بود، اما با در نظر گرفتن مشکلات مالی سازمان های بیمه گر و همچنین افزایش تعرفه های پزشکی که در سال های گذشته صورت گرفته بود، فکر می کنم افزایش پنج درصدی تعرفه های تشخیصی و درمانی، اصولی و منطقی بوده است.

وی با تاکید بر این که جامعه پزشکی نیز با مشکلات ناشی از نرخ تورم در کشور روبرو است، ادامه داد: به هر حال مراکز درمانی و ارائه کننده خدمات آزمایشگاهی و... در همین جامعه زندگی کرده و با تورم دست و پنجه نرم می کنند و افزایش پنج درصدی تعرفه ها می تواند بخشی از افزایش هزینه های آنها را جبران کند. علاوه بر این، سازمان های بیمه گر با وجود تعرفه های فعلی و تکالیفی که بر دوش آن ها قرار داده شده است، مطالبات پزشکان و مراکز درمانی را در بازه قانونی سه ماهه پرداخت نمی کنند که این مساله هم باید حل شود.

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، بخشهای بنت، فنوج، آشار، لاشار و آهوران در مورد اعتراض برخی پزشکان نسبت به تعرفه های پزشکی تعیین شده عنوان کرد: جامعه پزشکی نیز موکلان ما هستند و بنابراین اگر اعتراضی داشته باشند، علت اعتراض آن ها در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح می شود و با توجه به توان تخصصی مجلس، تصمیم های لازم اتخاذ خواهد شد.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/768104

خبر فوق مربوط به رسانه سلامت آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم