خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
برگزاری امتحان ارتقا و گواهینامه دستیاری، پنجشنبه 15 تیر
خبرگزاری آریا-قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی از برگزاری امتحان ارتقا و گواهینامه در روز پنجشنبه 15 تیرماه خبر داد و تاکید کرد که غیبت در بخش‌ها از سوی برخی دستیاران باعث محرومیت در آزمون است.
به گزارش خبرگزاری آریا، سیدحسن امامی رضوی درباره جزییات آزمون ارتقا و گواهینامه دستیاری گفت: آزمون ارتقا و گواهینامه رشته‌های مختلف دستیاری تخصصی پزشکی در 15 تیر برگزار خواهد شد.
قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با بیان اینکه هر 28 رشته در این آزمون شرکت می‌کنند، ادامه داد: کلیت آزمون و نحوه طراحی سوالات مطابق با سال‌های گذشته است و به صورت کلان منطقه‌ای و سوالات تراز که در ستاد دبیرخانه وزارت بهداشت طراحی می‌شود انجام خواهد شد.
وی گفت: البته در 9 رشته تخصصی که تعداد رشته محل‌ها محدود است، دفترچه به صورت متمرکز توسط اعضای هیئت ممتحنه رشته‌های تخصصی تهیه شده و به منظور برگزاری آزمون به دانشگاه‌ها ارسال خواهد شد.
امامی رضوی با بیان اینکه روند طراحی سوالات به خوبی در حال انجام است افزود: پس از نهایی شدن سوالات، دفترچه‌ها، به دانشگاه‌ها ارسال خواهد شد. به طورکلی، روند ثبت نام و معرفی دستیارانی که می‌توانند در امتحان شرکت کنند، انجام شده و مهلت ثبت نام‌ها به اتمام رسیده است.
قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی، به مسائلی که اخیرا درباره رشته آسیب شناسی ایجاد شده است اشاره کرد و گفت: در این رشته هم آزمون برگزار می‌شود و دفترچه سوالات هم به دانشگاه‌ها ارسال خواهد شد.
امامی رضوی تصریح کرد: تاکنون منعی برای شرکت دستیاران آسیب شناسی از سوی دانشگاه‌ها وجود نداشته است، اما مواردی که مطرح می‌شود، به عملکرد دستیاران بستگی دارد. چراکه برخی افراد در شیفت‌های خود در بخش‌ها حضور پیدا نکردند؛ صراحتا باید بگویم چنانچه بیش از یک ماه از بخش غیبت داشته باشند، منصرف تلقی شده و اگر دانشگاه هم اسامی آن‌ها را به دبیرخانه ارسال کند، نمی‌توانند، در آزمون ارتقا و گواهینامه شرکت کنند.
وی گفت: دستیاران سال چهارم که معرفی شده‌اند، شرکت خواهند کرد، اما سایر دستیاران نیز به مدت غیبت شان در بخش‌ها توجه کنند چرا که غیبت بیش از یک ماه آن‌ها را از شرکت در امتحان محروم می‌کند.
قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی تاکید کرد: چنانچه مواردی از این دست وجود دارد، دستیاران باید آن را مدنظر قرار بدهند و اگر به علت اینکه خللی در کار بخش ایجاد شده و آن‌ها شرکت نکردند و یا احکامی از کمیته انضباطی باشد نیز ممکن است باز نتوانند در آزمون شرکت کنند؛ لذا دستیاران حضور در بخش را جدی بگیرند تا یک سال از امتحان ارتقای خود عقب نمانند، در مورد سایر رشته‌ها نیز به همین منوال عمل خواهد شد.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/768100

خبر فوق مربوط به رسانه خبرگزاری آریا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم