خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:

این خبر داغ این روزهای بازار خودروست. اگر از سفر مظفرالدین‌شاه به فرنگ و خرید دو اتوموبیل رنو توسط او بگذریم، رابطه‌ی جدی بازار خودروی ایران و رنو به حدود سه دهه پیش باز می‌گردد.

در این دوره بود که ماشین سواری رنو کارش را برای تولید و مونتاژ خودروهای خود با کمک خودروسازان داخلی آغاز کرد. در همین دوران بود که رنو ۵ و رنو ۲۱ جایشان را در بازار خودروی ایران باز کردند و به خودروهای پرطرفدار کشور در دوران خود تبدیل شدند.

پس از چند سال که این دو خودرو از خط تولید خارج شدند، دیگر اثری از رنو نبود. همه منتظر شنیدن خبرهای جدید بودند تا اینکه در سال ۲۰۰۴ قراردادی بزرگ بین شرکت رنو و وزارت صنایع ایران منعقد شد. این قرار داد باعث شد که شرکت های ایران خودرو، سایپا و پارس خودرو به تعامل مستقیم با شرکت رنو بپردازند. پس از این قرارداد، تولید تندر ۹۰ در سه کارخانه ی نامبرده شروع شد. در کنار تندر ۹۰، کارخانه ی پارس خودرو مونتاژ و عرضه ی مگان را نیز در همان سال ها آغاز کرد.

بعد از چند سال از شروع مونتاژ تندر ۹۰، از بهمن سال ۹۴ تولید رنو ساندرو نیز به صورت مونتاژ سی کی دی آغاز شد و این اتوموبیل نیز با عکس العمل مناسب بازار خودرو و موفقیت نسبی روبرو شد.

اما می توان سال ۹۵ را سال اوج حضور رنو در ایران دانست. در این سال واردات مدل های مختلف رنو به ایران باعث ایجاد تنوع در بازار رنو و رضایت طرفداران این خودروی باسابقه ی فرانسوی شد.

در حال حاضر از خودروهای وارادتی این برند فرانسوی می توان به این مدل ها اشاره کرد: رنو لتیتود، رنو سیمبل (نسل جدید تندر ۹۰ یا همان لوگان)، رنو داستر، رنو فلوئنس (نسل جدید مگان)، رنو اسکالا، رنو کولئوس، رنو کپچر، رنو کلیو، رنو کانگو و رنو تالیسمان.

حضور ماشین رنو در بازار ایران می تواند زنگ خطری برای خودروهای کره ای پرطرفدار مثل ماشین سواری هیوندای باشد. از همین رو پایگاه های خارجی و معتبرِ بررسی خودرو در بسیاری از مطالبشان خودروهای رنو را با خودروهای هیوندای -در کلاس های مشابه- مقایسه می کنند:

رنو فلوئنس (قیمت از ۱۰۵ تا ۱۲۰ میلیون تومان) با هیوندای الانترا (قیمت حدود از ۱۳۰ تا ۱۴۰ میلیون تومان)

رنو داستر (قیمت از ۹۵ تا ۱۲۰ میلیون تومان) با هیوندای ix35(قیمت از ۱۵۰ تا ۱۶۰ میلیون تومان)

رنو لتیتود (قیمت از ۱۱۰ تا ۱۷۰ میلیون تومان) با هیوندای آزرا (قیمت از ۱۶۵ تا ۱۸۵ میلیون تومان)

رنو کپچر (قیمت از ۱۲۰ تا ۱۳۰ میلیون تومان) با هیوندای توسان (قیمت از ۱۵۰ تا ۱۶۰ میلیون تومان)،

رنو تالیسمان (قیمت از ۱۹۵ میلیون تا ۲۱۵ میلیون تومان) با هیوندای سوناتا (قیمت از ۱۷۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان) و...

هر چند نمی توان گفت که در این مقایسه ها همواره رنو از لحاظ فنی و کیفی برنده است، اما خب سوار ماشین «اروپایی» شدن برای خیلی ها لذت و اطمینان بیشتری به همراه دارد و همین عامل گاهی حرف نهایی را می زند.

در کنار افزایش واردات رنو به ایران، بازار خرید و فروش مدل های مختلف رنو نیز بسیار داغ است. دیوار به عنوان بزرگترین نیازمندیها و مرجع خرید و فروش بدون واسطه، بهترین مرجع برای قیمت گذاری و معامله ی این خودروهایی محبوب فرانسوی به حساب می آید. اگر قصد خرید خودروی کارکرده ی رنو دارید کافیست در بخش جست و جوی دیوار نام مدل مورد نظرتان را وارد کنید تا با بزرگترین بازار خودرو روبرو شوید: مدل های مختلف، امکانات مختلف! دیوار پر است از آگهی خرید و فروش خودرو. در این جا شما می توانید قیمت و مظنه بازار را ارزیابی کنید و سپس اقدام به خرید کنید. در عین حال اگر می خواهید خودروی رنوی خود را بفروشید، اول چرخی در دیوار بزنید و سپس خودروی خود را قیمتگذاری کنید و آگهی خود را به دیوار بچسبانید

2121

لینک کوتاه: betanews.ir/n/768097

خبر فوق مربوط به رسانه خبر آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم