کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
آوینی فیلم - انتشارات «مشق» خاطرات هنرمند شهید محمدعلی معصومیان از شهدای شاخص شهر بابل را در کتابی تحت عنوان «پلاک بهشت» چاپ و منتشر کرد.  آوینی فیلم - انتشارات «مشق» خاطرات هنرمند شهید محمدعلی معصومیان از شهدای شاخص شهر بابل را در کتابی تحت عنوان «پلاک بهشت» چاپ و منتشر کرد.

کتاب «پلاک بهشت» خاطرات خانواده، دوستان و همرزمان هنرمند شهید محمدعلی معصومیان با تلاش مصیب معصومیان، برادر شهید گردآوری و تنظیم شده است.محمدعلی معصومیان متولد روستای بیشه سر از توابع شهر بابل است. مدتی در حوزه علمیه به درس حوزه مشغول بوده و بخشی از مقطع راهنمایی را در جبهه گذرانده است. وی پس از شرکت در عملیات قدس1، قدس2 و والفجر8 به عنوان غواص، در عملیات صاحب الزمان (عج) مجروح شد و بالاخره در عملیات کربلای4 که بار دیگر سمت غواصی را عهده دار بود، در جزیره ام الرصاص به شهادت رسید. پیکر او پس از یازده سال تفحص شد و در گلزار شهدای زادگاهش به خاک سپرده شد. از این شهید دو اثر به نام های «زمزمه های شهود» و «یادداشت های اروند» به چاپ رسید.«پلاک بهشت»، زندگی نامه و خاطرات شاخص معصومیان را در 138 عنوان تک صفحه ای روایت کرده که هرکدام از این خاطره ها بسته به اینکه مربوط به کدام برهه از زندگی شهید است از زبان افراد متفاوتی روایت شده است و در پایان تصاویری از مراحل مختلف زندگی معصومیان و تعدادی از آثار هنری او ضمیمه اثر شده است.در بخشی از کتاب می خوانیم: «هشت روز قبل از عملیات بود که برای دیدن پدرمان رفته بودیم گردان 2 یا رسول. در بین راه، صحبت که می کردیم، محمدعلی می گفت: مصیب! ما باید از داشتن چنین پدری احساس افتخار کنیم؛ پدری که بارها اومده جبهه، برای خدا، برای حفظ دینش؛ چنین پدری نعمته. تا رسیدیم پیش پدر و چند ساعتی با او گفتیم و خندیدیم و طبق معمول محمدعلی دوربینش را در آورد و چندتایی عکس گرفتیم. موقع خداحافظی شده بود که پدر دعا کرد: «انشاء الله صحیح و سالم برگردید! خدا سایه ی شما رو از سر من برنداره!»صورتش را بوسیدیم و راه افتادیم. محمدعلی به فکر فرو رفته بود و داشت با خودش آهسته حرف می زد، ناراحت بود، گفتم: چیزی شده محمد علی؟ گفت: مگه ندیدی چه دعایی در حق ما کرد؟ پدره، دعاش مستجاب می شه، می ترسم از این عملیات هم جون سالم به در ببرم!»کتاب «پلاک بهشت» در 224 صفحه، شمارگان دو هزار نسخه با بهای 16 هزار تومان از سوی انتشارات «مشق» بابل به بازار کتاب عرضه شده است.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/768046

خبر فوق مربوط به رسانه آوینی فیلم می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم