خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری فارس: معاونت پارلمانی ریاست جمهوری و دانشگاه الزهرا(س) تفاهم‌نامه همکاری امضاء کردند

معاونت امور مجلس ریاست جمهوری و دانشگاه الزهرا(س) یک تفاهم‌نامه همکاری در زمینه‌های علمی، پژوهشی، آموزشی و مشاوره‌ای امضاء کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس، معاونت امور مجلس ریاست جمهوری و دانشگاه الزهرا(س) در راستای گسترش و بهره گیری از توانایی های علمی، آموزشی و پژوهشی یک تفاهم نامه همکاری در زمینه های علمی، پژوهشی، آموزشی و مشاوره ای امضاء کردند، این تفاهم نامه پنج ساله روز سه شنبه مبادله شد.
برگزاری سمینارها، کارگاه ها و همایش های مشترک، ترجمه و تالیف و انتشار منابع علمی و نشریات تخصصی با همکاری طرفین و راه اندازی دوره های آموزشی عمومی و تخصصی کوتاه مدت و بلند مدت از جمله موضوعات همکاری در این تفاهم نامه است.
دو طرف همچنین در این تفاهم نامه در مورد همکاری در زمینه های زیر توافق کرداند:
استفاده از ظرفیت دانشگاه متناسب با نیازهای کشور بویژه در زمینه های حقوقی نظیر حقوق خانواده، حقوق آب، زمین، کشاورزی و حقوق پارلمانی
بهره مندی طرفین از امکانات و توانمندی های یکدیگر از قبیل منابع اطلاعاتی و آماری بصورت الکترونیک، کتابخانه ای و تبادل اطلاعات در مورد پژوهش های انجام شده توسط هریک از طرفین
همکاری و حمایت در جهت هدایت و پیشبرد طرح های تحقیقاتی مشترک و ارائه مشاوره های علمی، آموزشی و پژوهشی در خصوص طرح ها و لوایح
فراهم آوردن امکان بازدید از مراکز و واحدهای علمی، پژوهشی تابعه برای ایجاد زمینه های همکاری مشترک
بر اساس این تفاهم نامه، کلیه حقوق مادی و معنوی ناشی از این تفاهم نامه مطابق قوانین و مقررات ذیربط متعلق به طرفین است و در صورتی که دستاوردهای آن منتج به هرگونه نتیجه اعم از طرح صنعتی، ثبت اختراع، اخذ استاندارد، صدور مقاله، چاپ و انتشار و ... به نام معاونت و دانشگاه با تصمیم کمیته اجرایی خواهد بود.
در مراسم امضای این تفاهم نامه، دکتر امیری معاون پارلمانی رئیس جمهور با اشاره به اهمیت پژوهش در شکل گیری طرح ها و لوایح مناسب و علمی، اظهار امیدواری کرد که بهره گیری از تخصص و دانش اساتید و دانشجویان دانشگاه الزهرا(س)، زمینه توسعه و تحول در مراکز مختلف قانونگذاری را فراهم نموده و منجر به کاربردی شدن تحقیقات دانشگاهی در زمینه های مختلف حقوقی، اقتصادی و مدیریتی شود.
خانم ملانظری سرپرست دانشگاه الزهرا(س) نیز با اشاره به اینکه نگاه دانشگاه رفع معضلات جامعه از جمله در حوزه قانونگذاری است، انعقاد این تفاهم نامه را فرصتی دانست که دانشگاه می تواند بر اساس آن زمینه همکاری خود را با معاونت امور مجلس ریاست جمهوری گسترش دهد.
وی همچنین ابراز امیدواری کرد که این تفاهم نامه بتواند خلاء ارتباط دانشگاه با دستگاه های اجرایی را پر کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: betanews.ir/n/768020

خبر فوق مربوط به رسانه فارس نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم