خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری فارس: خیز ارتش سوریه برای پیشبرد عملیات از چند جهت به سوی دیرالزور

نیروهای سوری و مقاومت در حال پیشروی در جبهه های مختلف بادیة الشام هستند و قصد دارند که جنگ را به دیرالزور منتهی کنند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، تحولات میدانی سوریه نشان میدهد که فرماندهان ارتش این کشور قصد دارند جنگ را هر چه سریعتر به سمت دیرالزور بکشانند.

مشتعل کردن هه جبهه های نبر سبب خواهد شد که ارتش به ریف دیرالزور برسد و در محور جنوب رقه نیز به عملیات خود ادامه دهد.

کما اینکه این عملیات همچنان ادامه دارد و نیروهای مقاومت موفق شدند شهر «الرصافه» و شماری از مزارع اطراف آن را آزاد کنند؛ خاصه اینکه این شهر نیز از اهمیت زیادی در عملیاتهای آتی ارتش برخوردار است.

یک منبع نظامی سوری به وبگاه خبری «العهد» گفت که شهر الرصافه نقطه آغاز عملیات آتی ارتش سوریه به موازات کرانه رود فرات خواهد بود تا از سمت شمال غرب به دیرالزور برسد.

در واقع رسیدن به شمال غرب دیرالزور از الرصافه، سبب خواهد شد که نیروهای دموکراتیک سوریه که تحت حمایت آمریکا قرار دارند، نتوانند به دیرالزور نزدیک شوند و در نتیجه هر گونه نقشه احتمالی آمریکا برای دیرالزور نقش بر آب میشود.

هماهنگی عملیات نظامی در محورهای مختلف نیز برای انتقال جنگ به سمت صحرای دیرالزور است و در جبهه تدمر-السخنه نیز شاهد عملیات بزرگی از سوی ارتش خواهیم بود تا بتواند السخنه را پس گرفته و سپس به سوی دیرالزور حرکت کند.

در ریف جنوب شرقی حلب نیز ارتش سوریه قصد دارد به حضور داعش پایان دهد؛ به گونه ای که در حال حاضر عناصر داعش محاصره هستند و این عملیات نیز پس از پیشروی ارتش سوریه در محور «اثریا-الطبقه» و آزادسازی «المسبح و تل ابو زین» به زودی به پایان خواهد رسید.

انتهای پیام/ص

لینک کوتاه: betanews.ir/n/768000

خبر فوق مربوط به رسانه فارس نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم