خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
139409141929389856653494میرمحمد صادقی از افزایش خروجی آب سد زاینده رود در اول تیرماه خبر داد.

به گزارش صاحب نیوز؛ مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به  افزایش خروجی آب سد زاینده رود در اول تیرماه، اظهار کرد: خروجی آب زاینده رود از ابتدای تیرماه تا 20 روز به منظور کشت کشاورزان غرب اصفهان افزایش پیدا می کند.

مسعود میرمحمد صادقی خط قرمز وزارت نیرو را تامین آب شرب مردم دانست و تاکید کرد: خواسته کشاورزان تحویل ممتد آب بود که با توجه به بحران کم آبی موجود و شرایط موجود ممکن نیست.

وی ادامه داد: وزارت نیرو باید آب شرب بالغ بر پنج میلیون نفر را از طریق این رودخانه تامین کند که با توجه به این نیاز تامین ممتد آب برای کشاورزان تا آذر و دیماه فراهم نیست.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به برنامه توزیع آب در حوضه آبریز زاینده رود، گفت: این برنامه براساس تصمیم شورای عالی آب با حضور نمایندگان کشاورزان، استانداران و ریاست وزیر نیرو هر سال ابلاغ می شود که مطابق آن، آب برای کشاورزان شرق و غرب تأمین می شود .

میر محمد صادقی هدف از افزایش خروجی آب سد را تامین آب برای کشاورزان غرب اصفهان دانست و گفت: تامین آب کشاورزان پایین دست سد چم آسمان شامل 80 نهر سنتی و کانال نکوآباد در این افزایش خروجی مدنظر است.

وی با اشاره به حضور نمایندگان جهادکشاورزی و کشاورزان در شورای عالی آب، گفت: برنامه تامین آب هرساله به طور کامل ابلاغ می شود که کشاورزان باید کشاورزی و آبیاری خود را براساس این برنامه ها تنظیم کنند.

انتهای پیام/ ت.ت

لینک کوتاه: betanews.ir/n/767619

خبر فوق مربوط به رسانه صاحب نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم