کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:

شهروند| شامگاه یکشنبه اهالی ورزش در ضیافت افطاری رئیس جمهوری ایران شرکت کردند و در فضایی صمیمی به طرح دیدگاه های خود برای پیشرفت ورزش پرداختند. حضور چهره های مطرح ورزشی در این مراسم که در طول ماه های اخیر به تمجید از سیاست های دولت یازدهم در حوزه ورزش پرداخته بودند، از نکات جالب و جذاب بود؛ تا جایی که حتی تعدادی از ورزشکاران بانوی ایران لوح تقدیری را به دکتر روحانی به خاطر بهبود فضای ورزش در بخش بانوان اهدا کردند.
آقای گل سر میز رئیس جمهوری
علی دایی، آقای گل فوتبال جهان که در ماه های اخیر یکی از حامیان دولت روحانی محسوب می شد، در ضیافت افطاری یکشنبه شب با رئیس جمهوری بر سر یک میز نشست و به خوش و بش پرداخت. او به عنوان یکی از افتخارات فوتبال ایران و جهان در فضایی صمیمی با روحانی به گفت وگو پرداخت و از خواسته های جامعه ورزش در دولت دوازدهم گفت. آقای گل فوتبال جهان بعد از این مراسم از همکلام شدن با رئیس جمهوری ابراز خرسندی کرد.
تشویق علی پروین!
یکی از اتفاقات عجیب و البته جالب درمراسم افطاری رئیس جمهوری، تشویق علی پروین اسطوره باشگاه پرسپولیس بود. هنگامی که اهالی ورزش درحال انداختن عکس یادگاری و گفت وگوی صمیمانه با روحانی بودند، توسط برخی از پرسپولیسی های حاضر شعار «علی پروین» به گوش می رسید. پروین که یکی از اسطوره های فوتبال ایران محسوب می شود، درخواست کرد تا در حضور رئیس جمهوری کسی او را تشویق نکند اما این اتفاق برای دقایقی توجه همه را به خود جلب کرده بود.
غیبت عجیب جادوگر
انتظار می رفت یکی از حاضران در ضیافت افطاری رئیس جمهوری علی کریمی باشد. کاپیتان سابق پرسپولیس و تیم ملی که در دوره انتخابات بارها حمایت قاطع خود را از رئیس دولت یازدهم اعلام کرده بود، در این مراسم حضور نداشت. به نظر می رسد دلیل اصلی غیبت کریمی در این مراسم به اختلاف دیرینه اش با علی دایی برمی گردد که اخیرا آتش این اختلاف بار دیگر شعله ور شده و جادوگر ترجیح داده تا به خاطر روبه رونشدن با دایی در این مراسم حاضر نشود.
لوح تقدیر بانوان به روحانی
رشد ورزش بانوان جزو مواردی بوده که در دولت یازدهم مورد توجه قرار گرفته است. در همین راستا در ضیافت افطاری یکشنبه شب فرشته کریمی، عضو تیم ملی فوتسال بانوان به همراه سارا اعتماد، ملی پوش بسکتبال بانوان لوح تقدیری را به روحانی اهدا کردند. کریمی با اشاره به دستور مستقیم رئیس جمهوری برای اعزام تیم ملی فوتسال بانوان به مسابقات جام جهانی گواتمالا می گوید: «خیلی از این بابت خوشحالم که قابلیت این را داشتیم که خودمان را اثبات کنیم و مسئولان هم به فکر ما هستند و موضوعات ورزش بانوان را پیگیری می کنند. من به نمایندگی از تیم ملی فوتسال بانوان این سپاس نامه را به همراه سارا اعتماد ملی پوش بسکتبال بانوان به منظور تقدیر از زحمات و توجه رئیس جمهوری به ورزش بانوان، تقدیم دکتر روحانی کردیم.»
گلایه های کمیل قاسمی
در این مراسم برخی از ورزشکاران دقایقی فرصت سخنرانی پیدا کردند که کمیل قاسمی عضو تیم ملی کشتی آزاد و دارنده مدال نقره المپیک 2016 یکی از این نفرات بود. او گلایه هایی داشت که در فضایی صمیمی به گوش رئیس جمهوری رساند: «از جنابعالی به عنوان فردی علاقه مند به ورزش، انتظار داشتیم همانند روسای جمهوری دیگر کشورها، بلافاصله بعد از المپیک 2016 برزیل با هشت مدال آور المپیک دیدار داشته باشید. ورزش های مدال آور المپیکی، حمایت های همزمان معنوی و مادی می خواهند. از زمان حضور جنابعالی به عنوان رئیس جمهوری، کشتی دوبار قهرمان جهان شده و چندین بار در جام جهانی به مقام قهرمانی رسیده است. سه بار آمریکا را در خاک این کشور شکست داده ایم و حتما آخرین پیروزی ما در کرمانشاه در دیدار فینال بین تیم های ایران و آمریکا را به یاد دارید. برای جامعه بزرگ کشتی جای سوال است که چگونه فرصتی برای دیدار شما با ملی پوشان پرافتخار کشتی کشور، فراهم نیامده است؟»

روحانی: خیلی از مشکلات جامعه با ورزش حل شدنی است
امروز زنان حضوری پرافتخار دارند

رئیس جمهوری ایران بعد از این که در ضیافت افطاری با ورزشکاران صحبت های اهالی ورزش را شنید، پشت تریبون رفت و خطاب به آنها صحبت های جالب و امیدوارکننده ای را انجام داد.
افتخارآفرینی در عرصه ورزش مایه خوشحالی است
دکتر روحانی در ابتدای این نشست با اشاره به جایگاه خاص و ویژه شب های قدر گفت: «ماه رمضان ماه ایستادگی، تمرین، مقاومت و ورزش است. ما امروز می خواهیم در مسابقات منطقه ای و جهانی شرکت کنیم و در عرصه امنیت، علم و خودکفایی به رده های اول برسیم و افتخار بیافرینیم. همان طور که افتخارآفرینی در عرصه ورزش و بالابردن پرچم کشورمان در میادین جهانی مایه افتخار و خوشحالی است، کسب رتبه های بالا در عرصه های مختلف تولید و علم و امنیت نیز مایه افتخار و عزت خواهد بود.»
در قهرمانی ها به امام علی(ع) اقتدا می کنیم
روحانی، امیرالمومنین علی(ع) را قهرمان تاریخ بشریت برشمرد و خاطرنشان کرد: «همه نکاتی که راجع به حکومت امیرالمومنین(ع) یا حتی حضور ایشان در میدان جنگ گفته می شود، جزییات است، آن روح بلند امیرالمومنین(ع) و جایگاه و مقام ایشان بسیار حایز اهمیت است، به گونه ای که آن امام به همان اندازه که در میدان نبرد با ابهت و قدرتمند بود، وقتی در برابر یتیمان قرار می گرفت، با روح بلند و بزرگواری نسبت به آنان برخورد می کرد. افتخار ما این است که در همه قهرمانی های مادی و معنوی به امام و رهبری مانند علی(ع) اقتدا می کنیم. ملت ایران به ویژه ورزشکاران نسبت به امیرالمومنین(ع) ارادت ویژه ای دارد.»
مشکلات جامعه با ورزش حل می شود
وی با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب بر ضرورت توسعه ورزش در کشور اظهار داشت: ورزش باعث گسترش سلامت و نشاط در جامعه می شود. سلامت و صحت بدن یکی از نعمت های بزرگ خداوند است و شکر این نعمت تنها با تلاش برای حفظ آن خواهد بود و یکی از راه های توانمندسازی بدن رسیدن به سلامت است که از طریق ورزش به دست می آید. بخش بزرگی از معضلات و مشکلات اجتماعی با گسترش ورزش در جامعه حل می شود، چراکه ورزش نشاط اجتماعی را به دنبال دارد. در گذشته ها در حوزه های علمیه ورزش کردن نشانه کاهش تقوا در طلبه ها بود و برخی تصور می کردند ورزش کردن با دین، تقوا، معنویت و ارتباط با خدا در تضاد است.»
امروز زنان حضور پرافتخاری دارند
رئیس جمهوری با اشاره به این که پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ورزش و به ویژه ورزش هایی مثل فوتبال و والیبال برای طلاب به هیچ وجه شایسته محسوب نمی شد، گفت: 30 تا 40 سال قبل حتی اگر جایی صحبت از ورزش برای خانم ها می شد، آن هم نه فوتبال و والیبال، بلکه حتی پیاده روی و کوهنوردی، برای برخی به هیچ وجه قابل قبول نبود و می گفتند؛ خانم ها باید در خانه بمانند.»
روحانی با بیان اینه این تفکر با لبّ اسلام همخوانی نداشت، افزود: «برخی ظواهر اسلام بر لبّ اسلام غلبه کرده بود، اما امروز زنان ما در ورزش ها و میدان های ورزش قهرمانی جهانی حضور دارند. درحالی که برخی پدران و گذشتگان ما فکر می کردند لازمه حفظ دین و تقوا برای خانم ها ماندن در خانه و بیرون نرفتن است، امروز زنان جامعه ما در همه عرصه های ورزشی، علمی و کاری حضوری پرافتخار دارند.»
ورزشکاران وظیفه بزرگی در جامعه دارند
وی درپایان گفت: «شما ورزشکاران در ایام انتخابات کار بسیار بزرگی انجام دادید. نه تنها در این میدان حضور فعالی داشتید بلکه مردم را نیز تشویق به حضور در پای صندوق های رأی کردید و امروز شما به عنوان یکی از گروه های مرجع مردم وظیفه و مسئولیت بزرگی در عرصه اجتماع برعهده دارید. اخلاق، منش و رفتار شما در جامعه و به ویژه در میادین ورزشی خیلی مهم است و رعایت اخلاق از سوی شما در ورزش و میدان های مهم جهانی همواره مایه افتخار این کشور، نظام و ملت ایران بوده است.»

لینک کوتاه: betanews.ir/n/767577

خبر فوق مربوط به رسانه روزنامه شهروند می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم