خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
کوه

سلامت آنلاین- رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در خصوص خبر انتشار بوی نامطبوع در خاش و بستری شدن ۵۲ نفر در بیمارستان گفت: علت این بو، فوران مواد و گازهای منتشر شده از کوه تفتان نیست و هم اکنون کارشناسان مختلفی در حال بررسی علت دقیق انتشار آن هستند.

دکتر محمود رضا میری بنجار در گفتگو با سلامت آنلاین افزود: ساعت سه بامداد امروز به دانشگاه علوم پزشکی زاهدان اطلاع دادند که بوی نامطبوعی در شهر خاش منتشر شده است و به دنبال آن ۵۲ نفر از اهالی با علائم تنگی نفس، تهوع و سردرد به بیمارستان ها و مراکز درمانی مراجعه کرده اند. با انجام اقدامات درمانی سرپایی ۳۲ نفر مرخص و ۲۰ نفر به علت نیاز به درمان های تکمیلی و مراقبت های بیشتر بستری شدند.

وی در خصوص منشا انتشار بوی نامطبوع در خاش گفت: این بوی نامطبوع ارتباطی با کوه آتشفشانی تفتان ندارد، چرا که گازهای موجود در این کوه بویی شبیه به گوگرد دارند و در صورت انتشار، پس از دو ساعت از بین می روند، اما بوی منتشر شده در خاش، همچنان ساعت های طولانی در محل وجود داشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان عنوان کرد: هم اکنون تیم هایی از کارشناسان زمین شناسی و بهداشت محیط در محل حضور دارند و بررسی ها در خصوص علل انتشار بو ادامه دارد تا به یک نتیجه مشخص دست پیدا کنند.

میری بنجار در مورد وضعیت فعلی بیماران بستری بیان کرد: حال عمومی افراد بستری مطلوب گزارش شده است و ظرف یکی دو روز آینده مرخص خواهند شد.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/767570

خبر فوق مربوط به رسانه سلامت آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم