کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
بالگرد خودکار ساخت شرکت ایرباس نخستین پروازهای آزمایشی خود را از سر گذراند.
بالگرد خودکار ساخت شرکت ایرباس نخستین پروازهای آزمایشی خود را از سر گذراند.

به گزارش ایسنا، نسخه دموی سامانه خودکار VSR700 Optionally Piloted Vehicle (OPV) اخیرا آزمایش های پرواز خود را انجام داده و قرار است اولین پرواز نمونه اولیه و کامل این فناوری سال آینده انجام شود.

در پروازهای آزمایشی این بالگرد با موفقیت اوج گرفت، در هوا شناور ماند، مانورهای تثبت شده را اجرا کرد و در نهایت فرود آمد. یک خلبان برای اطمینان و امنیت بالگرد در کابین آن حضور داشت تا در صورت نقص عملکرد سیستم کنترل پرواز خودکار، وارد عمل شود.

بالگرد جدید با همکاری واحد بالگردسازی شرکت ایرباس به نام "بالگردهای ایرباس" (Airbus Helicopters) و شرکت هلیکوپتر گیمبال(Helicopteres Guimbal) که هر دو در فرانسه هستند، در حال توسعه است. شرکت Helicopteres Guimbal تولیدکننده بالگرد Cabri G2 حال حاضر است که بالگرد VSR700 هم در اصل بر اساس این فناوری ساخته شده است.

سیستم VSR700 قادر به حمل محموله هایی تا وزن 250 کیلوگرم است و قادر خواهد بود بسته به کارکرد موردنیاز، حداقل 10 ساعت در هوا بماند.

این بالگرد در اصل قرار است به عنوان یک سامانه هوایی بدون سرنشین تاکتیکی در کشتی ها به کار برده شود.

فناوری مزبور مجهز به چندین حسگر نوری مختلف و رادار فرود/دریایی است و می تواند در انجام عملیات های نظامی در خشکی و اجرای ماموریت های تفتیش و شناسایی و نظارت بر اطلاعات (ISTAR) هم به کار رود.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/767543

خبر فوق مربوط به رسانه مردم سالاری آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم