کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
مصاحبه با احسان شریعتی

احسان شریعتی درنشست «اکنون، ما و شریعتی» گفت: جامعه ما به یمن اندیشه‌هایی مانند اندیشه شریعتی در برابر خطر بنیادگرایی دینی و خشونت‌گرا واکسینه شده و این خطر برای جامعه ما وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، احسان شریعتی در نشست «اکنون، ما و شریعتی» با بیان اینکه در چهلمین یادمان شریعتی ناگزیر از بازگشت به موضوع شریعتی، میراث او و اینکه شریعتی که بود و سخنش چه بود هستیم، گفت: باید به اصل سخن او بازگردیم. یعنی اصل سخن شریعتی مورد بحث است و نه آنچه که به شکل پیرامونی یا حاشیه‌ای درباره شریعتی گفته می‌شود. ما با شریعتی‌های مجازی و برداشت‌های گوناگونی از او در این چند دهه مواجه بوده ایم. بنابراین، شعاری است با عنوان بازگشت به اصل موضوع و امری که بر سر آن نزاعی در کار است. به این معنا باید ببینیم که دعوا و نزاع بر سر چیست؟

وی افزود: برای این کار ما امسال با کمک پژوهشگران و اساتید در تدارک برگزاری سمپوزیومی هستیم که در واقع برنامه اصلی امسال و چهلمین سالگرد دکتر شریعتی است. ما در سی‌امین سالگرد نیز سمینار مفصل سه روزه‌ای در حسینیه ارشاد برگزار کردیم و امسال نیز امیدواریم که این برنامه در حسینیه ارشاد برگزار شود که اگر نشود، نام آنجا دیگر حسینیه ارشاد نخواهد بود. ما دراین برنامه بر آنیم که بین شریعتی‌شناسان و دوستداران شریعتی یک بحث درون پارادایمی بوجود بیاید که سر شریعتی ما با هم به مجادله و مناقشه بپردازیم. فرزندان فکری شریعتی، متخصصین، معتقدین یا منتقدین، همه جمع شویم و از منظرهای مختلف بر سر این مساله یک بحث جدی و نزاع علمی و درواقع به تعبیر هایدگر یک جنگ عاشقانه بر سر این موضوع داشته باشیم.

فایل صوتی این سخنرانی را در بالا می توانید بشنوید.


شما هم می توانید صاحب پنل رایگان #پیام_صوتی شوید www.iransot.ir

هم اینک عضو کانال رادیو تلگرامی #آوای_قم شوید : https://t.me/avayeqom


لینک کوتاه: betanews.ir/n/767537

خبر فوق مربوط به رسانه قم پرس می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم