خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
SNN اولویت اصلی کمیته امداد برای خانواده‌های زندانیان جرائم غیرعمد نیازمند، کاهش آسیب در این خانواده‌ها از طریق برنامه‌های آموزشی و ارائه خدمات فرهنگی و مشاوره است.

وی افزود: برای جلوگیری ازهم پاشیدگی کانون خانواده فرد زندانی و نیز کاهش زمینه بروز آسیب های اجتماعی، کمیته امداد از سال ۱۳۷۵ و بر اساس تصمیم هیئت دولت جمهوری اسلامی ایران وظیفه حمایت از خانواده زندانیان را عهده دار شده و رسالت حمایت از خانواده های افراد زندانی و تحت حمایت قرار دادن آنان را بر دوش گرفته است.

کریمی با بیان اینکه هم اکنون حدود دو هزار خانواده زندانی از خدمات حمایتی این نهاد بهره مند می شوند؛ بیان کرد: بیشترین علت زندانی بودن سرپرست خانواده های زندانی تحت حمایت این نهاد به دلیل عدم پرداخت دیه و محکومیت مالی است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان تهران گفت: خانواده زندانیان از تمامی خدمات کمیته امداد مانند مستمری، پوشش بیمه ای و خدمات درمانی، مشوق های تحصیلی، تسهیلات قرض الحسنه اشتغال و کارگشایی برخوردار می شوند؛ اولویت اصلی کمیته امداد برای خانواده های زندانیان جرائم غیرعمد نیازمند، کاهش آسیب در این خانواده ها از طریق برنامه های آموزشی و ارائه خدمات فرهنگی و مشاوره است.

وی تصریح کرد: ۱۳۲ مورد پرداخت تسهیلات قرض الحسنه اشتغال زایی از محل منابع بانکی، ۱۷۳ مورد پوشش بیمه ای و هزینه های درمانی، یک هزار و ۳۲۹ مورد خدمات موردی به خانواده های زندانیان آزاد شده که سه تا شش ماه پس از آزادی ادامه دارد، یک هزار و ۶۳۷ مورد تسهیلاتی حمایتی و حقوقی، ۳۱مورد ارائه خدمات فروش محصولات متناسب با مهارت ها و پرداخت یک هزار و ۶۶۰ مورد کمک معیشت به این گروه از جامعه هدف بود که در مجموع خدمات ارائه شده در سال ۹۵ با اعتباری بیش از ۵۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال به آنان پرداخت شد.

کریمی خاطر نشان کرد: اقدامات کمیته امداد در کمک به خانواده های زندانیان جرائم غیرعمد برای رفع نیازهای اجتماعی از امور اساسی این نهاد بوده که در نهایت با ارائه خدمات هدفمند و رعایت شأن و کرامت انسانی جامعه هدف، بستر توانمندسازی مددجویان را فراهم می کند.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/767525

خبر فوق مربوط به رسانه دانشجو می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم