کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری فارس: لزوم ایجاد پایگاه‌های اورژانس در ایستگاه‌های مترو و آتش نشانی

اعضای شورا خواستار ایجاد پد های بالگرد در ساختمان های بلند مرتبه، ایجاد پایگاه های اورژانس در ایستگاه های آتش نشانی و مترو شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، در سیصد و پنجاه و چهارمین جلسه شورا اعضا پس از ارائه گزارش توسط سرپرست اورژانس کشور نقطه نظرات خود را مطرح کردند.
محسن پیرهادی عضو هیات رئیسه شورا در ابتدا از اقدامات اورژانس تهران و نیز سازمان آتش نشانی تقدیر کرد.
محمد حقانی رییس کمیته محیط زیست شورا نیز پیشنهاد داد از سوی کمیسیون سلامت ، محیط زیست و خدمات شهری طرحی در راستای همپوشانی نیروهای خدماتی امدادی شهری نظیر نیروی انتظامی ، اورژانس و آتش نشانی تهیه شود.
احمد دنیامالی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا نیز گفت: اگر جمعیت تهران را 8 میلیون نفر در نظر بگیریم بر اساس استاندارد یک پایگاه اورژانس به ازای 16 هزار نفر، ما نیاز به 500 پایگاه اورژانس داریم لذا از آنجا که ماموریت های آتش نشانی و اورژانس همپوشانی دارند ایجاد پایگاه های اورژانس در ایستگاه های آتش نشانی ضروری است.
وی همچنین افزود: لزوم جلب مکشارکت های مردمی و خیرین در تجهیز اورژانس می تواند مفید باشد. در دهه 60 این کار تجربه شد و تجربه موفقی هم بود.
رضا تقی پور سخنگوی شورا نیز بر لزوم راه اندازی نرم افزار و اپ ویژه اورژانس تاکید کرد.
اسماعیل دوستی نایب رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا نیز در ادامه این جلسه گفت: بسیاری از ماموریت های شهرداری هم حالت اورژانسی دارد و اینکه گفته می شود برای ایجاد پایگاه های اورژانس در 120 ایستگاه آتش نشانی طرحی تهیه شود باید گفت نیاز به طرح نیست چرا که این وظیفه ذاتی شهرداری و اورژانس است . پیشنهاد می کنم معاون خدمات شهری شهرداری تهران و سرپرست اورژانس تهران جلسه ای ترتیب دهند و در این راستا هر چه سریعتر تصمیم گیری کنند و جانمایی پایگاه های اورژانس صورت گیرد.
در ادامه جلسه حجت الاسلام ناصحی رییس کمیسیون فرهنگی با تقدیر از اقدامات اورژانس تهران گفت: موتور آمبولانس ها از موضوعات ضروری امداد رسانی در شهر تهران هستند که با توجه به ترافیک پایتخت باید توجه ویژه ای به آن شود .
وی افزود: باید امکانات لازم برای اورژانس فراهم شود تا این سازمان بتواند پاسخگوی نیاز مردم باشد.
اقبال شاکری رییس کمیته عمران شورا نیز گفت: پیوست سلامت در پروژه های شهری ما نه صاحب دارد و نه کارشناس و این موضوع از ضروریات شهر تهران است.
وی افزود: موتور آمبولانس ها به ویژه در بافت های فرسوده به کار می اید و باید در زمینه تقویت ناوگان این موتور ها اقدامات لازم انجام شود.
شاکری نیز خواستار شد تا لزوم پیوست اورژانس در پایان کار ساختمان ها همانند آتش نشانی از سوی سازمان نظام مهندسی و شهر سازی تکلیف شود.
وی گفت: این سازمان ضوابط را تنظیم کنند و به شورا بدهند تا شورا آن را تصویب کند.
در نهایت مهدی چمران رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: شورا در زمینه ایجاد پایگاه های اورژانس در مترو و ایستگاه های آتش نشانی مصوبه داشته و با اصرار بر مصوبه شورا پیگیری ایجاد این پایگاه ها خواهیم بود.
وی همچنین افزود: با تمام سخنانی که گفته شد باید بگویم مسئول اصلی در این زمینه وزارت بهداشت است. شما ببینید از مالیات ارزش افزوده یک درصد برای بهداشت و در مان اختصاص داده اند و لذا تجهیز و تخصیص بودجه برای اورژانس و دیگر نهاد های خدماتی در امر بهداشت با وزارت بهداشت است. با این وجود حمایت و همکاری مجموعه شورا و شهرداری ضروری است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: betanews.ir/n/767513

خبر فوق مربوط به رسانه فارس نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم