خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری فارس: «افزایش دما» عامل عدم مهار آتش‌سوزی جنگل پرتغال

سازمان آتش‌نشانی پرتغال در پی افزایش دما و وزش باد در مناطق جنگلی از شعله‌ور شدن مجدد آتش‌سوزی جنگل لیسبون ابراز نگرانی کرده و اعلام کرده است که دمای هوا، کنترل آتش‌سوزی را دشوار کرده است.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، مقامات پرتغال در ارتباط با حریق جنگل های این کشور اعلام کردند «افزایش دمای هوا در محدوده جنگل، شرایط را برای کنترل آتش سوزی ها دشوار کرده است».

روز شنبه در شماری از مناطق پرتغال، دمای هوای به بیش از 40 درجه افزایش یافت و حدود 60 منطقه جنگلی دچار آتش سوزی شدند؛ هزار و 700 آتش نشان برای مهار آتش در محل حاضر شدند و با وجود تلاش بسیار آتش نشان ها برای خاموش کردن آتش و نجات مردمی که در آنجا چادر زده بودند و یا در خودروهایشان خواب بودند، دست کم 64 نفر جان باختند و بیش از 130 نفر دچار مجروحیت شدند.

این آتش سوزی گسترده در جنگلی واقع در شمال شرقی لیسبون رخ داد و دولت پرتغال در مناطق جنگلی اطراف "Pedrógão Grande"، وضعیت اضطراری اعلام کرده است.

سازمان آتش نشانی پرتغال اعلام کرده است: «حدود 70 درصد آتش خاموش شده و تحت کنترل است اما به علت وزش باد و افزایش دما نگرانی هایی از شروع دوباره آتش سوزی و اوج گرفتن مجدد آن وجود دارد».

انتهای پیام/

لینک کوتاه: betanews.ir/n/767511

خبر فوق مربوط به رسانه فارس نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم