خرید سکه کلکسیونی
تاریخ دریافت خبر:
SNN رییس جمهور با اشاره به سابقه ۴ قرن روابط ایران و تایلند، گفت : تهران از گسترش همکاری در همه زمینه ها با بانکوک استقبال می کند.

رییس جمهور با اشاره به اینکه روابط دو کشور رو به گسترش و در حال پیشرفت است، اضافه کرد: پس از اجرای برجام و رفع تحریمها فرصت خوبی برای گسترش روابط بین دو کشور وجود دارد که امیدوارم منجر به ارتقای سطح روابط اقتصادی و فرهنگی تهران و بانکوک شود.

روحانی همچنین اجرای توافقات صورت گرفته در جریان سفر سال گذشته خود به تایلند را برای تحرک بیشتر در مناسبات دو کشور حائز اهمیت دانست.

کالایا ویباتی بومی پراتس سفیر جدید تایلند نیز در این دیدار روابط تهران و بانکوک را همواره نزدیک و دوستانه توصیف و تصریح کرد: برجام فرصتهای جدیدی در مسیر گسترش روابط دو کشور قرار داده که امیدوارم بتوانیم به بهترین نحو از آنها استفاده کنیم.

وی اظهار داشت: تایلند علاقمند به گسترش روابط خود با ایران در عرصه های انرژی، تجارت، محصولات غذایی و کشاورزی و توسعه گردشگری و افزایش تعداد گردشگران تایلندی به ایران است.

سفیر جدید تایلند با اشاره به اینکه به زودی توافقنامه تجارت ترجیحی بین دو کشور امضا خواهد شد، اظهار امیدواری کرد این توافق به ارتقای سطح روابط اقتصادی و بازرگانی دو کشور منجر شود.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/767502

خبر فوق مربوط به رسانه دانشجو می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم