کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:

به گزارش خبرگزاری رسا، « برونیکا میچل باچِله جریا» رییس جمهور شیلی برای دومین مرتبه در دوران ریاست جمهوری خود از مسلمانان این کشور، سفیران و نمایندگان رسمی کشورهای اسلامی، برای ضیافت افطار در کاخ ریاست جمهوری دعوت کرد.

رییس جمهور شیلی معمولا هر ساله دیدار‎هایی با نمایندگان ادیان رسمی این کشور نظیر جلسه ناهار با نمایندگان ادیان یهودیت و مسیحیت برگزار می‎کند.

این ضیافت افطار و جلسه با نمایندگان دین اسلام به پیشنهاد مرکز اسلامی شیعیان در «سانتیاگو» پایتخت شیلی برگزار ‎شد و نمایندگانی از مذاهب تشیع، اهل تسنن و صوفیان که بیشتر مدعوین مرکز اسلامی شیعیان هستند، در این برنامه حضور داشتند.

طبق برنامه ریزی‎های انجام شده برای این ضیافت، یک سال نماینده اهل سنت سخنرانی می کند و شیعیان هدیه رییس جمهور را تدارک می‎بینند و سال بعد هدیه از طرف اهل سنت اهدا می‎شود و سخنران از شیعیان است.

رییس جمهور شیلی طی سخنانی در این مراسم ایام ماه مبارک رمضان را به مسلمانان حاضر در برنامه تبریک گفت و پس از اذان مغرب که از سوی یکی از مسلمانان گفته شد، حضار را برای صرف وعده افطار دعوت کردند.

ابوالفضل خزاعی ترشیزی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در شیلی و شیخ سهیل اسعد از مبلغان بین الملل، در ضیافت افطار با رییس جمهور شیلی حضور داشتند و با رییس جمهور این کشور پیرامون ایران، اسلام و مسلمانان گفت‎وگو کردند.

این نشست صمیمی از سوی رسانه‎های دولتی پوشش داده شد و تصاویرش در سایت رسمی ریاست جمهوری شیلی قرار گرفت.

گفتنی است که سال گذشته حجت الاسلام شیخ فیصل مرهل به عنوان نماینده ی شیعیان، در ضیافت افطار با رییس جمهور شیلی به مدت یک ساعت و نیم پیرامون امور مربوط به اسلام و مسلمانان گفت‎وگو کرد./994/ب902/ف

لینک کوتاه: betanews.ir/n/767472

خبر فوق مربوط به رسانه رسا می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم