کتاب سکه های ماشینی قاجارایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
تنها برخی ازشعب بانک کشاورزی خبر می دهند که بخشنامه بانک مرکزی به آنها ابلاغ ودر حال اجرایی کردن آن هستند.
اخبار جدید از پرداخت وام 5 میلیونی/ هر نفر یک میلیون و 200 فعلا برای کشاورزان! اتاق خبر 24:

تماس با برخی شعب بانکهای مختلف از جمله ملت ،‌ ملی وسپه نشان می دهد با وجود بخشنامه بانک مرکزی که ماه پیش به بانکها ابلاغ شده است اما هنوز از اجرایی شدن آن خبر ندارند . این در حالیست که در خبرها اعلام شده بود که خانوارها می توانند از امروز از یارانه نقدی خود به عنوان وثیقه برای دریافت وام به بانکی که از آن یارانه دریافت می کنند مراجعه و از خدمات کارت اعتباری بهره مند شوند.

تماس با بانکها نشان می دهد تنها بانکی که از امروز به دنبال اجرایی کردن این بخشنامه است بانک کشاورزی است و کسانی که یارانه آنها ازطریق حساب هایی غیر از بانک کشاورزی پرداخت می شود باید منتظر بمانند .

ضمن آنکه به گفته برخی از مسئولان شعب بانک کشاورزی ، در فازاول اجرایی شدن پرداخت وام 5 میلیون تومانی با حساب یارانه نقدی فقط کشاورزان می توانند مراجعه کنند و این گروه در اولویت هستند و فاز دوم که معلوم نیست چه زمانی باشد سایر افراد مشمول دریافت این وام خواهند شد.

یکی از مسئولان بانک کشاورزی در باره مکانیزم پرداخت وام و نرخ سود این وام گفت : افرادی که مشمول می شوند باید ابتدا به آن بانکی مراجعه کنند که از آنجا یارانه دریافت می کنند و در بانک کشاورزی در مرحله اول اولویت پرداخت وام به کشاورزان است ،‌بر اساس آنچه تعریف شده هر نفر می تواند به میزان یک میلیون و 200 هزار تومان وام در قالب کارت اعتباری خرید دریافت کند که برای دو نفر این مبلغ 2 میلیون و 500 هزار تومان و برای سه نفر 3 میلیون و 700 هزار تومان است و برای افراد چهار نفر بالاتر سقف وام 5 میلیون تومان است.

وی در باره نرخ سود و نحوه باز پرداخت آن گفت : اگر خانواده ای مشمول دریافت وام 5 میلیون تومانی خرید بر اساس یارانه نقدی شد ، پس از گرفتن کارت اعتباری خرید اگر به فرض از کل مبلغ خود 2میلیون تومان آن را کالا خرید سرماه 7 روز فرصت دارد آن دو میلیون تومان را به حساب برگرداند اما اگر نتوانست آن مبلغ را برگرداند به اندازه مبلغی که استفاده کرده مبلغ وام به صورت سه ساله و با نرخ سود 18 درصد قسط بندی می شود.

فرشاد حیدری معاون نظارتی بانک مرکزی نیز درگفت و گو یی اظهار داشت کارت اعتباری را ما بعنوان یک ابزار جدید برای خرید کالا و خدمات درسال گذشته به شبکه بانکی ابلاغ کردیم.

وی گفت: این کارت برای خرید کالا و خدمات است و از عملیات صوری در بانک‌ها نظیر ارائه اسناد صوری و همچنین طولانی شدن کار بسیار پیشگیری می‌کند.

معاون بانک مرکزی گفت: بانک‌ها بر حسب توان مالی و منابع خود از این خدمت استفاده کردند و به برخی از هموطنان خدمات دادند.

حیدری با بیان اینکه متناسب با یارانه‌ای که هموطنان دریافت می‌کنند می‌توانند تا 5 میلیون تومان از این کارت‌ها استفاده کنند، افزود: اگر شهروندان بیش از حد توان یارانه خود بخواهند از مبلغ این کارت استفاده کنند احتمالاً بانک‌ها ممکن است از آن‌ها علاوه بر وثیقه یارانه، ضامن یا قرارداد لازم الاجرا یا وثیقه مطالبه کنند.

فرشاد حیدری گفت: به این ترتیب متناسب با میزان یارانه؛ خانوار می‌توانند درصدی از این مبلغ تا سقف کارت را استفاده کنند و به استناد یارانه، ماهانه اقساط آن را پرداخت کنند.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/767444

خبر فوق مربوط به رسانه اتاق خبر می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم