خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
احتمال غرق 120 مهاجر در آبهای لیبی! به دنبال حادثه سرقت موتور قایق و غرق شدن شناور، احتمال می رود بیش از 120 تن مهاجر جان خود را از دست داده باشند. تین نیوز |

به دنبال حادثه سرقت موتور قایق و غرق شدن شناور، احتمال می رود بیش از 120 تن مهاجر جان خود را از دست داده باشند.

به گزارش گروه بین الملل مانا رویترز به نقل از سازمان بین المللی مهاجرت IMO نوشت: موتور قایق پلاستیکی حامل 130 مهاجر در آبهای نزدیک لیبی سرقت که سبب غرق شدن شناور شد، به گفته بازماندگان این حادثه، احتمال می رود بیش از 120 مهاجر در این حادثه جان خود را از دست داده باشند.


دو تن از بازماندگان سودانی حادثه پس از ورود به بندر Sicilian پالرمو ایتالیا به مسئولان IMO گفتند: قایق چوبی که عمدتا مهاجران سودانی را در خود جای داده بود، چند ساعت پس از ترک لیبی با گروهی از دزدان دریایی مواجهه شد که پس از سرقت موتور قایق، شناور شروع به غرق شدن کرد.


این احتمال نیز وجود دارد که گروه مذکور اساسا قاچاقچیان انسان بوده باشند.


این گزارش ادامه داد: دسته جنایتکاران در لیبی تجارت سودمندی را از چپاندن مهاجران به درون قایق های سست و ضعیف به مقصد ایتالیا، برای خود ساخته اند.


از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون، بیش از 65 هزار مهاجر خود را به ایتالیا رسانده اند، علاوه بر این به گفته IMO، تا تاریخ 14 ماه جاری قریب به یک هزار و 828 نفر مهاجر در تلاش برای رسیدن به این کشور جان خود را از دست داده اند.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/767417

خبر فوق مربوط به رسانه تین نیوز می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم