خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد از کشف 42 شیء تاریخی مربوط به هزاره اول قبل از میلاد و دوره اسلامی در یاسوج مرکز این استان خبر داد.

ایسنا:محمود باقری با بیان اینکه این محموله قاچاق اشیاء عتیقه یکی از بزرگ‌ترین کشفیات این اداره‌کل در سه ماهه نخست امسال است، گفت: با تیزهوشی کارشناسان و مأمورین یگان حفاظت این اداره‌کل و با همکاری اطلاعات نیروی انتظامی این محموله بزرگ کشف و ضبط شد.

وی افزود: در این محموله هشت انگشتر زرین، یک گردنبند، چهار گوشواره، یک مهر عقیق با روکش طلا، تعدادی دستبند نقره‌ای و طلایی کشف و ضبط و به موزه یاسوج انتقال داده شد.

باقری با تقدیر از همکاری نیروی انتظامی و دستگاه قضایی در کهگیلویه و بویراحمد، بیان کرد: در دستگیری سودجویان اشیاء عتیقه نیروی انتظامی و دستگاه قضا و دیگر نیروهای نظامی و انتظامی همکاری خوبی را با این اداره‌کل به عمل آوردند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد، حفاظت و نگهداری از میراث تاریخی را یک وظیفه ملی دانست و خاطرنشان کرد: برای پاسداشت میراث کهن این سرزمین همه تلاش خود را انجام می‌دهیم و در این راه از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم.

باقری اضافه کرد: به صورت شبانه‌روزی گشت‌های یگان حفاظت ما در همه شهرستان‌های استان در حال حفاظت از بناها و آثار تاریخی به جا مانده از جامعه گذشتگان هستند و با هر سودجویی که بخواهد به این هویت تاریخی مردم دست درازی کند برخورد جدی می‌کنیم.لینک کوتاه: betanews.ir/n/767413

خبر فوق مربوط به رسانه توریسم آنلاین می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم