خرید کتاب سکه طلاایران آنتیک
تاریخ دریافت خبر:
جنگنده‌های استرالیا
جنگنده‌های استرالیا
وزارت دفاع استرالیا اعلام کرد در اقدامی پیشگیرانه، پرواز جنگنده های خود در سوریه را به حالت تعلیق در آورده است. به گزارش ستاره ها به نقل از خبرگزاری مهر، بعد از تهدید روسیه برای قطع هماهنگی با ائتلاف آمریکایی ضد داعش، وزارت دفاع استرالیا اعلام کرد که پرواز جنگنده های خود در سوریه را به حالت تعلیق در آورده است.
به نقل از شبکه خبری المیادین، بر اساس این خبر وزارت دفاع استرالیا اعلام کرده این تصمیم اقدامی پیشگیرانه بعد از تهدیدهای اخیر روسیه است و مشارکت جنگنده های استرالیایی در عملیات های ائتلاف ضد داعش در عراق ادامه خواهد داشت.
وزارت دفاع استرالیا در بیانیه خود تأکید کرده است که جنگنده های این کشور در صورت فراهم شدن فضای مناسب عملیات خود در سوریه را از سر می گیرد.
بعد از هدف قرار گرفتن یک جنگنده ارتش سوریه به وسیله ائتلاف آمریکایی ضد داعش در نزدیکی رقه، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیروهای نظامی این کشور پرواز جنگنده های ائتلاف در محدوده عملیات روسیه را تهدیدی علیه خود تلقی کرده و آن را مورد هدف قرار خواهد داد.
کاخ سفید نیز در پاسخ به این اقدام روسیه اعلام کرده که نیروهای ائتلاف آمریکایی ضد داعش نیز در برابر هرگونه حمله احتمالی برای خود حق دفاع را محفوظ نگاه میدارند.
این در حالی است که خبرنگار شبکه خبری المیادین در سوریه از گزارشهایی مبنی بر فعال شدن سامانه دفاع موشکی روسیه در سوریه برای مقابله با هرگونه حمله احتمالی خبر داده است.

لینک کوتاه: betanews.ir/n/767412

خبر فوق مربوط به رسانه ستاره ها می باشد و جستجوگر خبر بتانیوز صرفا آن را بازنشر کرده است. مشاهده در سایت منبع : لینک مستقیم